Cykl reportaży na 75-lecie UMCS w TVP3 Lublin

Już w tę sobotę, 21 grudnia br. o godz. 18.00 premiera ostatniej części sześcioodcinkowego cyklu reportażowo-dokumentalnego, realizowanego w koprodukcji przez UMCS oraz TVP3 Lublin z okazji 75-lecia Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Produkcja została dofinansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Autorką cyklu jest ceniona i wielokrotnie nagradzana w Polsce i zagranicą reżyserka, scenarzystka, dokumentalistka, dziennikarka TVP oraz wykładowczyni na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa dr Anna Duda, natomiast nadzór merytoryczny i pieczę producencką nad realizacją programu sprawuje dr Marcin Sanakiewicz z Katedry Teorii Mediów UMCS. W pracach nad cyklem bierze aktywny udział zespół akademickiej telewizji TV UMCS. 

Bohaterami ostatniego odcinka serii „75 lat UMCS” są pracownicy Uczelni, którzy poza pracą na Uniwersytecie mają nietypowe, ciekawe pasje. Wykonują lalki związane z kultura słowiańską, a potem wspólnie ze studentami przygotowują spektakle; organizują biegi wokół pomnika Marii Curie-Skłodowskiej, maratony na ostatnie piętro Rektoratu, zajęcia na bieżni dla wykładowców i studentów; od wielu lat zbierają anioły pod różnymi postaciami, które ostatnio coraz częściej odlatują, by pomagać ludziom w potrzebie…  

Premiera ostatniego, 6. odcinka programu „75 lat UMCS” już w tę sobotę, 21 grudnia 2019 r. o godz. 18.00 na antenie TVP3 Lublin. Zapraszamy!

    Aktualności

    Autor
    Artur Popławski
    Data dodania
    20 grudnia 2019