Akademia Komunikacji Społecznej - rozwój w obszarze komunikacji

Drodzy studentki i studenci! W imieniu organizatorów zachęcamy do udziału w Akademii Komunikacji Społecznej. Jest to program edukacyjny, którego celem jest rozwój kompetencji w przekazywaniu społeczeństwu istotnych informacji w czytelny, przejrzysty i zrozumiały sposób. Program jest skierowany do studentów kierunków humanistycznych i społecznych, w szczególności polonistyki, dziennikarstwa oraz kierunków związanych z szeroko pojętą komunikacją społeczną, ale także politologii, prawa i administracji.

W ramach Akademii uczestnicy odbędą zajęcia ze znanymi osobami ze świata dziennikarstwa, publicystyki, mediów i specjalistów od komunikacji. Podczas zajęć specjaliści poruszą tematy komunikowania zmian prawnych, społecznych oraz ekonomicznych poprzez m. in. opanowanie sztuki autoprezentacji, wystąpień publicznych oraz kreatywnego pisania.

Projekt trwa od października 2022 do stycznia 2023 roku i odbywa się w formie 3 sobotnich, stacjonarnych zjazdów w Warszawie. W czasie programu każdy z uczestników ma do dyspozycji indywidualnego tutora, pod okiem którego zredaguje pracę pisemną na zakończenie projektu. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny, a dla najlepszych absolwentów przewidziane są płatne staże w komórkach zajmujących się komunikacją społeczną dużych instytucji. Organizator zapewnia zakwaterowanie i wyżywienie na czas zjazdów w Warszawie.

Więcej na temat projektu można dowiedzieć się odwiedzając stronę: https://komunikacja.iws.gov.pl/ na której znajduje się również formularz rekrutacyjny. Na Wasze zgłoszenia organizatorzy czekają do 20 września 2022 roku.


Zachęcamy także do zaobserwowania profilu programu na Facebooku, aby być na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami dotyczącymi rekrutacji oraz przebiegu programu.

Akademię Komunikacji Społecznej organizuje Instytut Wymiaru Sprawiedliwości. 

Informacja nadesłana

 

    Aktualności

    Data dodania
    23 sierpnia 2022