40-lecie Towarzystwa Polsko-Austriackiego w Lublinie

27 października 2016 r. w Centrum Akademickim „Chatka Żaka” odbędą się uroczystości jubileuszowe lubelskiego oddziału Towarzystwa Polsko-Austriackiego. Uroczystości połączone z dorocznym Dniem Austrii patronatem honorowym objęli: Ambasador Republiki Austrii dr Thomas M. Buchsbaum, J. M. Rektor UMCS prof. dr hab. Stanisław Michałowski, Marszałek Województwa Lubelskiego mgr Sławomir Sosnowski i Prezydent Lublina dr Krzysztof Żuk.

Towarzystwo Polsko-Austriackie w Lublinie zostało powołane do życia w 1976 r. z grona pracowników naukowych, administracyjnych i absolwentów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W swojej historii prowadziło m. in.: działalność odczytową, popularyzatorską, organizowało wystawy i konferencje naukowe (w Polsce i w Austrii) a także kursy języka niemieckiego. Z inicjatywy Towarzystwa prezydent Austrii, dr Rudolf Kirchschläger uzyskał tytuł doktora honoris causa UMCS. Prezesami Oddziału TP-A byli m. in. profesorowie:  Władysław Ćwik i Władysław Kucharski. Lubelski Oddział TP-A od lat ma swoją siedzibę na Wydziale Politologii.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczną się o godz. 14.00 w sali widowiskowej „Chatki Żaka”. W programie: muzyka J. Straussa w wykonaniu Orkiestry Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego pod dyrekcją Iwony Borcuch, wystąpienie prezesa TP-A i zaproszonych Gości, wystawa wraz z promocją książki Historyczne i polityczne związki Polski i Austrii oraz występ Zespołu Tańca Ludowego UMCS pod kierunkiem Lecha Leszczyńskiego. Na uroczystości i koncert Zespołu Tańca Ludowego, który rozpocznie się o godz. 16.00 wstęp jest wolny.

Serdecznie zapraszamy!

dr Elżbieta Muciek,

Prezes TP-A, Oddział w Lublinie

Załączniki

    Aktualności

    Data dodania
    24 października 2016