„Profesura i popkultura” w Radiu Centrum (7.11. o godz. 19:00)

Wesołe jest życie staruszka…?

Stało się! Chcąc nie chcąc, wylądowaliśmy na wysypisku 20+. Od tej pory raczej lekkie, gotowane potrawy, kino familijne, rozciąganie kręgosłupa i kombi zamiast hothatcha. A może właśnie na odwrót? Być może popkultura nie daje nam się mądrze i elegancko zestarzeć, terroryzując nas wizerunkami jędrności, sprężystości i gładkości, dostępnych tylko nastolatkom? Pewne jest jednak, że nasze społeczeństwo się starzeje, a na hawajskie emerytury nie mamy co liczyć, choć pokolenie boomersów jest motorem napędowym wielu gałęzi gospodarki, produkuje i konsumuje coraz więcej. W najbliższej audycji zmierzymy się z popkulturowymi kodami bycia niemłodym oraz strategiami dojrzałości i witalności. 

Zapraszają wykładowcy Wydziału Politologii i Dziennikarstwa – medioznawcy z Katedry Teorii Mediów UMCS: (pół)wytrawny znawca przedmiotu Piotr Celiński, aforysta dyplomowany Przemysław Wiatr oraz doktor-lektor Marcin Sanakiewicz.

„Profesura i popkultura” w czwartek, 7 listopada o godz. 19.00, na żywo, tylko w Radiu Centrum (98,2 FM). Powtórka we wtorek o godz. 12.00.

    Aktualności

    Data dodania
    7 listopada 2019