„Profesura i popkultura” w Radiu Centrum (5.12. o godz. 19:00)

„Profesura i popkultura” już w ten czwartek 5 grudnia o godz. 19:00, tylko w Radiu Centrum (98.2 FM). Powtórka we wtorek o godz. 12:00.

To, co nas czeka jutro, za tydzień, za parę lat, miesięcy czy dekad, od wieków ciekawi, intryguje i przeraża. Żeby tego było mało, często nie wiemy nawet, jak naprawdę jest teraz. Kiedyś za drogowskazy służyły nam mity, wierzenia i religie – dziś ich miejsce coraz częściej zajmują prognozy ekspertów, tabelki w Excelu i statystyki. W poszukiwaniu prawdy, wciąż nie wahamy się jednak sięgać po horoskopy i przepowiednie, by jednocześnie ślepo wierzyć cyfrom – choć to właśnie matematyka wielu wydaje się czarną magią. W kolejnym odcinku programu zderzymy ze sobą świat irracjonalny i racjonalny, zastanowimy się, dlaczego rozum bywa nierozumny, a liczby niepoliczalne. Profesura i popkultura – per numera ad astra!

Zapraszają wykładowcy Wydziału Politologii i Dziennikarstwa – medioznawcy z Katedry Teorii Mediów UMCS: uczony w mowie Jan Hudzik, (pół)wytrawny znawca przedmiotu Piotr Celiński, aforysta dyplomowany Przemysław Wiatr oraz uczony w mowie Marcin Sanakiewicz.

    Aktualności

    Autor
    Artur Popławski
    Data dodania
    5 grudnia 2019