„Profesura i popkultura” w Radiu Centrum (28.11. o godz. 19:00)

Dziś to nie ja patrzę na obrazy, to one na mnie patrzą - miał powiedzieć znany malarz Paul Klee przeszło sto lat temu. Zdaje się, że ta jego obawa dotycząca rosnącej siły kultury wizualnej nie straciła nic ze swojej aktualności. Trudno nam wyOBRAZić sobie współczesność bez wizualizacji, klipów, fotografii i filtrów. W „Profesurze i popkulturze” skupimy się tym razem na selfie, insta i algorytmach, które nieustannie mielą i transformują nas samych i nasze otoczenie uwiecznione za pośrednictwem cyfrowych matryc i formatów plików graficznych. Zderzymy ze sobą reprodukcje i postprodukcje, filtry i obiektywne obiektywy, słitfocie i ramy kadru. 

Zapraszają wykładowcy Wydziału Politologii i Dziennikarstwa – medioznawcy z Katedry Teorii Mediów UMCS: uczony w mowie Jan Hudzik, (pół)wytrawny znawca przedmiotu Piotr Celiński, aforysta dyplomowany Przemysław Wiatr oraz uczony w mowie Marcin Sanakiewicz.

„Profesura i popkultura” w czwartek (28.11.) o godz. 19:00, na żywo, tylko w Radiu Centrum (98,2 FM). Powtórka we wtorek o godz. 12:00.

    Aktualności

    Data dodania
    27 listopada 2019