Piknik Pracowników: Zespół Saksofonowy Szkoły Muzycznej im. T. Szeligowskiego w Lublinie

Zespół Saksofonowy Szkoły Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie powstał w 2002 roku z inicjatywy nauczyciela saksofonu Andrzeja Waszczuka, który do dziś  pełni funkcję jego opiekuna i kierownika artystycznego. Trzon Zespołu stanowi kwartet, który – w miarę możliwości i potrzeb – jest rozbudowany nawet do nonetu.

Szeligowski Saxophone Quartet był wielokrotnie nagradzany na różnego rodzaju konkursach, przeglądach oraz przesłuchaniach zespołów kameralnych. W 2014 roku wystąpił podczas prestiżowego festiwalu „Szalone Dni Muzyki” w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. W 2018 roku działalność kwartetu zaowocowała wydaniem płyty „Sax4”.

Źródło: filharmonia.lubelska.pl

Andrzej Waszczuk jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie saksofonu prof. Andrzeja Rzymkowskiego. Obecnie jest nauczycielem w lubelskich szkołach muzycznych. Przez wiele lat był wykładowcą saksofonu na Wydziale Artystycznym UMCS. Prowadzi działalność koncertową, a także współpracuje z lubelskimi placówkami kulturalnymi. Członek zespołów: Tomasz Momot Orkiestra oraz Lublin Street Band.

Na Pikniku Pracowników UMCS Zespół zaprezentuje próbkę z szerokiego repertuaru – od klasyki po muzykę rozrywkową (filmową).

    Aktualności

    Autor
    Małgorzata Baranowska
    Data dodania
    22 sierpnia 2022