Piknik Pracowników UMCS: Małgorzata Ostrowska

Najwyższy też czas na odkrycie ostatniej karty – gwiazdy koncertu, która zaśpiewa dla nas przy dźwiękach Tomasz Momot Orkiestry oraz Utalentowanych Muzycznie Córek i Synów.

Małgorzata Ostrowska jest bez wątpienia jedną z ikon lat osiemdziesiątych XX wieku i od kilku dekad należy do najciekawszych postaci polskiej sceny muzycznej. Intrygująca, odważna, bezpretensjonalna i z najbardziej charakterystycznym żeńskim głosem w Polsce.

Fot. Artur Kowalczyk

Wykonawczyni licznych przebojów, zarówno z okresu współpracy z zespołem Lombard, jak i solowych: „Szklana pogoda”, „Adriatyk, ocean gorący”, „Mister of America”, „Mam dość”, „Droga pani z tv”, „Taniec pingwina na szkle”, „Gołębi puch”, „Rzeka we mnie”, „Słowa”, „Szpilki”, „Po niebieskim niebie” czy w końcu legendarna „Meluzyna”, na której wychowało się całe pokolenie Akademii Pana Kleksa.

W 1999 roku podczas Festiwalu w Sopocie Małgorzata Ostrowska otrzymała statuetkę „Bursztynowego Słowika” za całokształt działalności artystycznej. W 2007 roku odsłoniła swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu, a w 2013 roku podczas jubileuszowego – pięćdziesiątego – festiwalu otrzymała tytuł „Ikony Festiwalu Opolskiego”.

W tym roku artystka obchodzi 40-lecie pracy artystycznej.

Na koncercie w ramach Pikniku Pracowników UMCS Małgorzata Ostrowska wykona premierowo kilkanaście utworów w specjalnie przygotowanej na ten wystąp aranżacji Tomasza Momota.

    Aktualności

    Autor
    Małgorzata Baranowska
    Data dodania
    29 sierpnia 2022