Reprezentacja UMCS na Europejskim Kongresie Finansowym

W dniach 23–25 czerwca 2014 r. w Sopocie odbyła się czwarta edycja Europejskiego Kongresu Finansowego. Wydarzenie to miało na celu podjęcie debaty na temat przyszłego bezpieczeństwa i stabilności gospodarczej Unii Europejskiej oraz wypracowanie rozwiązań dla wspólnego sukcesu Polski i UE.

Wśród gości, którzy wzięli udział w dyskusjach, znaleźli się między innymi Jan Krzysztof Bielecki, Przewodniczący Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów, Danuta Hübner, Poseł do Parlamentu Europejskiego, Janusz Lewandowski, Komisarz UE ds. planowania finansowego i budżetu, Jacek Rostowski, Wicepremier i Minister Finansów w latach 2007-2013, Komisarz Europejski Günter Verheugen oraz wielu innych polskich i zagranicznych ekspertów. Rezultatem spotkań jest wypracowana przez Kongres rekomendacja dotycząca kilku kluczowych dla europejskiej gospodarki kwestii, m.in. bezpieczeństwa energetycznego i stabilności systemu finansowego ugrupowania.

Podczas tegorocznej edycji po raz pierwszy swój głos w debacie otrzymali przedstawiciele młodego pokolenia. Stu najlepszych studentów z całej Polski oraz dwudziestu studentów z Ukrainy wzięło udział w Akademii EFC.

W Akademii nie mogło zabraknąć również studentów Wydziału Ekonomicznego UMCS, których reprezentowali Karolina Mojsym oraz Przemysław Machaj. Studenci brali udział w dyskusji z przedstawicielami PKN Orlen, a także uczestniczyli w warsztatach przygotowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Na koniec uczestnicy stworzyli własną rekomendację w sprawie, która bezpośrednio dotyczy przyszłości młodych ludzi na rynku pracy. Rekomendowane zmiany dotyczyły głównie włączenia do programu nauczania w szkołach wyższych elementów praktyki i lepszego przygotowania ich do radzenia sobie na rynku pracy.

Studenci zostali zaproszeni również do współtworzenia rekomendacji na kolejny kongres.

    Aktualności

    Autor
    Ewelina Mazurkiewicz
    Data dodania
    14 lipca 2014