Archeologiczne imaginarium...Spotkanie z Absolwentem na WHiA

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kolejne wydarzenie z cyklu: Spotkanie z Absolwentem. Odbędzie się ono 8 grudnia 2022 r. o godz. 11.30 w Sali Obrad Rady Wydziału.

Tym razem, nasz Gość spotkania, Pan mgr Jakub Ordutowski, absolwent archeologii UMCS opowie m.in. o swoich doświadczeniach z Bliskiego Wschodu oraz zapozna Uczestników z działalnością społeczną w ramach Stowarzyszenia Curia Mediaevalis, którego głównym celem jest wzniesienie kopii średniowiecznego gródka rycerskiego w dolinie Czechówki, który to działać ma jako skansen oraz przestrzeń edukacyjna i społecznotwórcza.

W kontekście archeologii na Bliskim Wschodzie opowie o badaniach geofizycznych w Egipcie na stanowiskach z różnych okresów historycznych (od starego państwa – Abydos, po wczesne średniowiecze – Wadi Natrun) i Jordanii (zamek Shawbak, Petra), jak również o wyprawie do Syrii śladami T. E. Lawrence'a czy też kwerendach w Izraelu, badaniach w Sudanie na IV katarakcie i kontekście archeologii lubelskiej z okresu studiów. 

Uczestnicy spotkania dowiedzą się również, dlaczego warto studiować nauki historyczne i co z tego może wynikać, a przede wszystkim, czy można przestać być archeologiem...

Organizator cyklu Spotkanie z Absolwentem: Wydział Historii i Archeologii UMCS

(oprac. Paulina Litka)


Zapraszamy na relację ze spotkania: https://www.umcs.pl/pl/aktualnosci,22423,czy-mozna-przestac-byc-archeologiem-relacja-ze-spotkania-z-mgr-jakubem-ordutowskim,124955.chtm 

    Aktualności