Fotorelacje

"Łowcy zagadek" w DDK "Węglin"

W czasie ferii szkolnych 2015 r. Koło Naukowe Studentów Archeologii UMCS zorganizowało pięć spotkań z dziećmi w ramach programu "Łowcy Zagadek", realizowanego w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin" w Lublinie. Spotkania uczyły i bawiły poprzez warsztaty i pokazy. Jedną z najlepszych atrakcji była prezentacja pełnej rekonstrukcji stroju rycerza oraz wykład na temat sztuki paleolitycznej. Idea działań i współpracy z DDK "Węglin" będzie kontynuowana.

Zobacz Galerię "Łowcy zagadek" >>>
Fotorelacja także na stronach DDK "Węglin" >>> oraz >>>


Warsztaty archeologiczne dla młodzieży gimnazjalnej

W dniach 8, 10 i 12 grudnia 2014 r. członkowie Koła Naukowego Studentów Archeologii UMCS w Lublinie przeprowadzili wykłady połączone z warsztatami archeologicznymi dla pięciu klas gimnazjum nr 18 w Lublinie. Spotkania zorganizowane zostały w ramach edukacyjnego projektu "Archeologia dzieciom i młodzieży", który jest efektywnie realizowany przez studentów archeologii UMCS od kilku lat.

Zobacz Galerię "Warsztaty archeologiczne KNSA" >>>


"Archeologia dzieciom i młodzieży"

Koło Naukowe Studentów Archeologii realizuje od wielu lat projekt skierowany do szkół i innych placówek oświatowych o nazwie "Archeologia dzieciom i młodzieży". Realizując jedno z głównych założeń KNSA czyli szeroko pojętą popularyzację archeologii, członkowie Koła przeprowadzają spotkania w formie prelekcji i pokazów dla dzieci i młodzieży.

Zobacz Galerię "Archeologia dzieciom i młodzieży" >>>