Wystawa „Zmysły i emocje”

Zapraszamy do udziału w interaktywnej wystawie „Zmysły i emocje”, czynnej od 13 czerwca do 1 października 2023 r. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Zwiedzający będą uczestniczyć w wizualno-sensorycznej przygodzie, wyzwalającej kreatywność i ciekawość świata. Lublin jest w tym roku Europejską Stolicą Młodzieży, dlatego wystawa stworzona została przy dużym współudziale ludzi młodych. Pracownicy naukowi oraz studenci Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej przygotowali blisko 100 interaktywnych eksponatów.

Wystawa „Zmysły i emocje” stwarza przestrzeń, która angażuje wszystkie zmysły odbiorcy (dotyk, wzrok, słuch, węch) oraz uczucia i emocje. W trakcie zwiedzania będzie można zapoznać się ze ścieżkami tematycznymiSzlak złudzeńKrajobraz dźwiękowySensomotorykaPoczuj to oraz Czas. Wskazane szlaki przedstawiają m.in. perspektywę osób słabowidzących i niewidomych, niedosłyszących, profilaktykę i zaburzenia zmysłów oraz kultywują postawy istotne dla budowania społeczeństwa świadomego różnorodności. Wielowątkowość oraz interaktywność wystawy absorbującej odbiorcę przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć techniki nadaje jej również funkcję popularno-naukowego eksploratorium.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Eksponaty będzie można podziwiać do 1 października 2023 r. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (Poziom -1). Więcej szczegółów znajduje się w zakładce Curieosity – wystawa „Zmysły i emocje”.

*Wydział Historii i Archeologii (we współpracy z Wydziałem Ekonomicznym oraz Wydziałem Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej) przygotował m.in. eksponaty w związku ze ścieżką tematyczną pt. Czas.

Geowizualizacja historycznej przestrzeni w połączeniu z archeologią to namacalna część wystawy mająca za zadanie pokazać odbiorcy ślady wpływu człowieka i przyrody na przykładzie różnowiekowych znalezisk z terenu województwa lubelskiego. Jednak to nie wszystko. Autorzy przygotowali również eksponaty związane z tematyką pieniądza. "Pieniądz na wyciągnięcie ręki?" - brzmi zachęcająco...

Serdecznie zapraszamy wszystkich na wystawę do Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. 

*Koordynator wystawy z ramienia Wydziału Historii i Archeologii UMCS: Prof. dr hab. Anna Zakościelna, Prodziekan ds. studenckich

opr. Paulina Litka

 

    Aktualności

    Data dodania
    5 czerwca 2023