Niedzielny spacer z przewodnikiem (6.10)

Zapraszamy Państwa serdecznie na ostatni w tym sezonie niedzielny spacer z przewodnikiem pt. "Skąd jesień swoje barwy niesie ?"

I mamy jesień, polską złotą jesień, czas, gdy liście drzew i krzewów zmieniają barwy z zielonej na żółte lub, jak ktoś woli, na złote, różne odcienie czerwieni czy brązu. Pojawiają się również barwne owoce, wcześniej w zieleni liści trudne do zauważenia. Dlaczego drzewa gubią liście na zimę? Co decyduje o tym kiedy dokładnie się to dzieje? Dlaczego liście zmieniają barwy, na naszym kontynencie głównie na żółte, rzadziej na czerwone? Czy można znaleźć liście przebarwiające się na różowo lub fioletowo? Jakie drzewa i krzewy prezentują się najładniej właśnie jesienią… Odpowiedzi na te i podobne pytania poznać będzie można w czasie spaceru z przewodnikiem 6 października.

Przewodnik – pani dr Anna Cwener będzie czekała na Państwa od godz. 10.45 przy wejściu do Ogrodu, znajdującym się przy ul. Willowej. Rozpoczęcie spaceru o godz. 11.00. Czas trwania – około 2 godz.

Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych, sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Wszystkie pytania dotyczące niedzielnego zwiedzania Ogrodu z przewodnikiem proszę kierować na adres e-mail: botanik@hektor.umcs.lublin.pl, tel. 81 743 49 00

Zapraszamy !

    Aktualności

    Data dodania
    27 września 2019