Trwa rekrutacja dodatkowa na wolne miejsca!

Drodzy Kandydaci,

trwa dodatkowa rekrutacja  na studia I stopnia na Wydziale Filologicznym!

Przyjmujemy zgłoszenia do wyczerpania limitu miejsc - liczy się kolejność składania dokumentów.

Czekają na Was wolne miejsca na kierunkach:

 •  ARCHITEKTURA INFORMACJI

Architektura informacji zajmuje się budową i zarządzaniem m.in. takimi systemami informacyjnymi, jak: biblioteka (tradycyjna i cyfrowa), repozytoria naukowe, kursy e-learningowe, serwisy, portale, wortale, strony internetowe czy systemy CMS oraz biznesowe (np. CRM, ERP, BI). Pracę znajdziesz więc np. przy projektowaniu, budowaniu, tworzeniu treści i zarządzaniu takimi systemami. Specjaliści od architektury informacji mogą też zajmować się UX designem, mediami społecznościowymi, projektowaniem baz danych czy testowaniem aplikacji. Wachlarz możliwości jest naprawdę szeroki, a wraz z szybkim rozwojem technologii cyfrowych cały czas pojawiają się nowe. 

Architektura informacji to stosunkowo nowy kierunek na UMCS, a już może pochwalić się Certyfikatem i Znakiem Jakości „Studia z Przyszłością”. Jest on przyznawany przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego najbardziej innowacyjnym kierunkom oraz programom studiów realizowanym na polskich uczelniach. Ten program studiów został oceniony jako oryginalny, wartościowy i odpowiadający na potrzeby rynku pracy. 

Więcej o kierunku: Architektura informacji, I stopień

 • GERMANISTYKA, specjalności: specjalistyczny język niemiecki; nauczycielska
Przeżyj przygodę z językiem niemieckim, odkrywaj literaturę i historię niemieckojęzycznego świata oraz poznawaj fascynującą kulturę Niemiec i krajów niemieckojęzycznych. Zdobądź zatrudnienie w międzynarodowych korporacjach lub mniejszych ośrodkach - jako tłumacz lub nauczyciel języka.
 
Program studiów i praktyk zawodowych został przygotowany we współpracy z lubelskimi pracodawcami. Atrakcyjność germanistyki wynika z faktu zapewnienia zatrudnienia wszystkim absolwentom tego kierunku przez instytucje zajmujące się obsługą biznesową firm niemieckojęzycznych i zarządzaniem relacjami z klientami. Innowacyjność germanistyki polega na interdyscyplinarnym i interkulturowym charakterze kierunku, gdzie język niemiecki, literatura i kultura niemieckiego obszaru językowego badane są w odniesieniu do innych języków, literatur i kultur, co kształtuje kulturowe wzorce zachowań i jest podstawą komunikacji interkulturowej.
 
Więcej o kierunku: Germanistyka, I stopień
 
 • POLSKO-NIEMIECKIE STUDIA-KULTUROWE I TRANSLATORSKIE
Wyjątkowy kierunek w ofercie UMCS z uwagi na swój charakter międzynarodowy i międzyuczelniany w ramach partnerstwa między Uniwersytetem Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie a Uniwersytetem w Poczdamie. Kierunek przeznaczony dla studentów obu tych uczelni, którzy chcą odbyć studia kulturoznawcze i tłumaczeniowe w zakresie języka polskiego i niemieckiego oraz szeroko pojętej interkulturowości. Studia te pozwalają nabyć umiejętności językowe i kompetencje tłumacza w zakresie języka polskiego i niemieckiego.
 
Studia są realizowane w formule podwójnego dyplomowania (double-diploma). Oznacza to, że program jest realizowany w obu ośrodkach akademickich: semestr I i VI osobno dla obu grup w swoich uczelniach macierzystych, semestr II i III wspólnie w Poczdamie, semestr IV i V wspólnie w Lublinie. 
 
 
Kierunek jest rekomendowany przez Konsula Honorowego Republiki Federalnej Niemiec w Lublinie Prof. dra hab. Andrzeja Kidybę
 
 • PORTUGALISTYKA - STUDIA PORTUGALSKO-BRAZYLIJSKIE
Marzysz o zgłębieniu języka, który brzmi jak melodia i odkryciu fascynującej kultury Portugalii? Kierunek Portugalistyka spełni Twoje marzenia! Odkrywaj fascynujący świat języka portugalskiego, zgłębiaj literaturę portugalską i brazylijską. Na tym kierunku zdobędziesz umiejętność płynnej komunikacji i poznasz różnorodne aspekty kultury i historii Portugalii.
 
Kierunek Portugalistyka – studia portugalsko-brazylijskie oferuje zajęcia z zakresu języka portugalskiego, kultury i literatury krajów portugalskojęzycznych oraz teorii i praktyki przekładu. W ramach wymiany międzynarodowej studenci mają możliwość studiowania na dziewięciu uniwersytetach w Portugalii i czterech w Brazylii. Portugalski jest najczęściej używanym językiem na półkuli południowej i trzecim językiem europejskim pod względem liczby użytkowników, dlatego jego znajomość na poziomie C1 predysponuje absolwenta do pracy w międzynarodowych instytucjach i przedsiębiorstwach, placówkach dyplomatycznych, wydawnictwach, biurach tłumaczeń i biurach podróży. Dzięki współpracy z jedynym w Polsce Centrum Języka Portugalskiego/Camões studenci mają możliwość uczestniczenia w wykładach i spotkaniach z gośćmi z uniwersytetów w Polsce, Portugalii, Brazylii oraz innych krajach portugalskojęzycznych.
 
 
 • RUSYCYSTYKA, specjalności:  język rosyjski z językiem angielskim w obsłudze ruchu granicznego, język rosyjski z językiem angielskim w logistyce, język rosyjski w biznesie

Lubelska rusycystyka wkrótce będzie obchodzić swoje 60-lecie. Ponad pół wieku kształci wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy nie tylko biegle posługują się językiem rosyjskim i drugim językiem słowiańskim (bułgarskim, ukraińskim lub białoruskim), lecz także posiadają wiedzę o współczesnej Rosji, kulturze i mentalności słowiańskiej. Komunikacja międzynarodowa nigdy nie była ważniejsza. Rynek pracy potrzebuje specjalistów ze znajomością języków wschodniosłowiańskich w takich zawodach, jak funkcjonariusz Straży Granicznej, agent celny, pracownik administracji czy dziennikarz. Rusycystykę na UMCS-ie tworzy międzynarodowa kadra dydaktyczna. Wśród nauczycieli akademickich są Polacy oraz rodzimi użytkownicy języka rosyjskiego, białoruskiego i bułgarskiego.

Dzięki znajomości języka rosyjskiego, kultury i mentalności słowiańskiej możesz pracować w instytucjach krajowych i międzynarodowych, w podmiotach gospodarczych, urzędach, jak również w sektorze usług turystycznych i administracyjnych, w branży transport – spedycja – logistyka, w branży informacyjno-medialnej jako analityk i komentator życia politycznego, społecznego i kulturalnego krajów rosyjskojęzycznych. Kompetencje językowe i interkulturowe otwierają Ci drogę do służby państwu polskiemu jako funkcjonariuszowi w placówkach związanych z obsługą ruchu granicznego/celnego, w jednostkach Straży Granicznej, służbach specjalnych powołanych do ochrony bezpieczeństwa wewnętrznego kraju.
 
 

Weź udział w rekrutacji dodatkowej:

 1. Zapisz się na studia poprzez system rekrutacyjny.
 2. Opłać swoje zgłoszenie.
 3. Złóż dokumenty papierowe - możesz je do nas przynieść lub wysłać.

Jak rekrutujemy?

 • Wolny nabór oznacza, że przyjmujemy zgłoszenia do wyczerpania limitu miejsc - liczy się kolejność składania dokumentów.
  Nie czekaj na wyniki rekrutacji - zapisz się, zapłać i złóż dokumenty w najbliższym możliwym terminie.
 • W przypadku rankingu przeliczymy wyniki matur i przyjmiemy kandydatów z największą liczbą punktów.
  Tu kolejność składania dokumentów nie ma znaczenia. Poczekaj na wyniki rekrutacji i złóż dokumenty.

Szczegółowe informacje: Ruszyła rekrutacja dodatkowa na wolne miejsca - 2023


Link do systemu rekrutacyjnego

Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna - informacje dla Kandydatów

Szczegółowa oferta znajduje się w zakładce > *REKRUTACJA 2023/2024*  


 Poznaj nas bliżej! Zapraszamy na nasze media społecznościowe: 

 Zapraszamy również na wirtualny spacer po naszym Wydziale:

  Aktualności

  Data dodania
  20 września 2023