8 maja - Niedzielny spacer z przewodnikiem

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w pierwszym po przerwie niedzielnym spacerze z przewodnikiem pt. "Rośliny o kwiatach pozornych i niepozornych".

Kwiat, w większości przypadków, kojarzy się nam z czymś pięknym, pachnącym, dekoracyjnym. Wiosną zachwycamy się obsypanymi kwiatami magnoliami, wiśniami, jabłoniami, ale niewiele osób zauważa, jak kwitnie leszczyna, buk czy owies lub pszenica. W okresie świąt Bożego Narodzenia modne do dekorowania mieszkań są poinsecje, które znamy pod nazwą gwiazdy betlejemskiej. Tutaj mamy jednak niespodziankę - u tej rośliny ozdobą są liście, a nie kwiaty...Podczas spaceru spróbujemy Państwu przybliżyć co, z botanicznego punktu widzenia, jest kwiatem, a co nim nie jest. Zwrócimy także szczególną uwagę na małe kwiaty, z wyglądu niepozorne, a jednak tak ważne dla życia rośliny.
 
Przewodnik – pani dr Anna Cwener będzie czekała na Państwa od godz. 10.45 przy wejściu do Ogrodu, znajdującym się przy ul. Willowej.
 
Rozpoczęcie spaceru o godz. 11.00. Czas trwania – około 2 godz.
 
Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 7 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.
 
Wszystkie pytania dotyczące niedzielnego zwiedzania Ogrodu z przewodnikiem prosimy kierować na adres e-mail: botanik@hektor.umcs.lublin.pl, tel. 81 743 49 00

    Aktualności

    Autor
    Błażej Maciorowski
    Data dodania
    4 maja 2022