3 września: Niedzielny spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym

CZY TO SIĘ JE? CZYLI O RZADKICH, MAŁO ZNANYCH I ZAPOMNIANYCH ROŚLINACH JADALNYCH

Spacerując wśród roślin w lesie, na łące, w parku, często zadajemy sobie pytanie, czy dana roślina jest jadalna. Wiele bogatych w substancje odżywcze i witaminy, a jednocześnie smacznych roślin można spotkać we własnym ogrodzie, a także pośród pospolitych chwastów i kwiatów polnych. Są rośliny, które dawniej często gościły na stołach, a obecnie mało kto o nich pamięta, oraz takie, które dopiero pojawiają się lub jeszcze nie są znane na polskim rynku.

O roślinach jadalnych, nietypowych choć pospolitych, mało znanych, egzotycznych, a także o tych zapomnianych, porozmawiamy już 3 września podczas cyklicznego spotkania z przewodnikiem w Ogrodzie Botanicznym UMCS.

Przewodnik – pani mgr inż. Dorota Misiurek będzie czekała na Państwa od godz. 10.45 przy wejściu do Ogrodu, znajdującym się przy ul. Willowej. Rozpoczęcie spaceru o godz. 11.00. Czas trwania – około 2 godz.

Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Wszystkie pytania dotyczące niedzielnego zwiedzania Ogrodu z przewodnikiem prosimy kierować na adres e-mail: botanik@hektor.umcs.lublin.pl, tel. 81 743 49 00.

    Aktualności

    Autor
    Błażej Maciorowski
    Data dodania
    31 sierpnia 2017