Wielki test o romantyzmie dla szkół ponadpodstawowych

W 200. rocznicę wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza Studenckie Koło Naukowe Miłośników Kultury i Literatury Wieku XIX oraz Studencko-Doktoranckie Koło Młodych Dydaktyków, funkcjonujące w Instytucie Językoznawstwa i Literaturoznawstwa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, pragną zachęcić młodzież ze szkół średnich do pogłębionej lektury dzieł romantycznych i bliższego zapoznania się z epoką wieszczów. Już po raz piąty pod opieką dr hab. Elżbiety Flis-Czerniak, prof. UMCS i dr Beaty Jarosz organizują „Wielki test”, który jest kierowany do młodzieży szkół ponadpodstawowych Lublina i regionu. Konkurs odbędzie się 25 listopada w formule zdalnej.

Patronat nad konkursem objęła Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie.

Podczas konkursu sprawdzana będzie znajomość epoki, jak również twórczości najważniejszych twórców polskiej literatury w dobie romantyzmu. „Wielki test” odbędzie się 25 listopada 2022 r. w formule zdalnej, a na zgłoszenia uczestnictwa czekamy do 5 listopada 2022 r. Laureaci wzorem lat poprzednich otrzymają atrakcyjne nagrody i pamiątkowe dyplomy. Do udziału w „Wielkim teście” zapraszamy serdecznie zarówno pojedyncze osoby, jak i całe klasy (przy czym każdy uczestnik musi indywidualnie wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod linkiem wskazanym w Regulaminie - Formularz zgłoszeniowy). W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt mailowy (elzbieta.flis-czerniak@umcs.pl, beata.jarosz@umcs.pl).

Przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o zapoznanie się z załączonym wykazem zagadnień do „Wielkiego testu” oraz regulaminem do konkursu.

Do zobaczenia na teście!


Projekt realizowany jest w ramach Konkursu Grantowego Władz Rektorskich UMCS na rok 2022.

Załączniki

    Aktualności

    Data dodania
    2 listopada 2022