"Zrefleksuj się" - zajęcia sportowe w Ogrodzie Botanicznym

Zapraszamy Państwa serdecznie do wzięcia udziału w bezpłatnych zajęciach biegowych i nordic walking (27.06) oraz hula hoop (5.07). Wydarzenia realizowane są w ramach projektu „Zrefleksuj się” organizowanego przez Fundację "Inside Out", dzięki wsparciu Fundacji "ORLEN" w ramach programu „Moje miejsce na Ziemi”.

NORDIC WALKING w Ogrodzie Botanicznym

Zajęcia sportowe z nordic walking to ćwiczenia oraz marsz ze specjalnymi kijami.
Na spotkaniu poznasz elementów prawidłowej techniki nordic walking, dowiesz o wpływie tej dyscypliny na zdrowie, o sprzęcie (np. jak dobrać odpowiednie kije). Ćwiczenia marszowe będą połączone z ćwiczeniami ogólnorozwojowymi.

Jakie są korzyści z ćwiczenia nordic walking?
- usprawnienie układu oddechowego i sercowo-naczyniowego,
- odciążenie stawów,
- rozwój i wzmocnienie wielu mięśni,
- zwiększenie mobilność górnego odcinka kręgosłupa,
- złagodzenie napięć mięśniowych w okolicy barków.

Podczas zajęć zapewnione będę kije do nordic walking, jednak jeśli masz własny sprzęt weź go ze sobą.

WYDARZENIE BEZPŁATNE
Obowiązują zapisy:  https://forms.gle/kpLGqvGLLCXcjqKw8

27 czerwca godz. 11.00-12.30

ZBIÓRKA na zajęcia pod głównym wejściem do Ogrodu Botanicznego od ul. Willowej.

Prowadząca
Elżbieta Krawczyk - na co dzień współpracuje z  Fundacji "BezMiar" przy organizacji imprez sportowo - rekreacyjnych. Prowadzi zajęcia nordic walking i gimnastykę, również dla seniorów Jest certyfikowanym instruktorem Nordic Walking. Ma skończone szkolenie zdrowy kręgosłup, black roll, gimnastyka dla seniorów. Sama nordicuje, biega, ćwiczy. Najbardziej lubi ruch, aktywność, naturę

SPOTKANIE BIEGOWE w Ogrodzie Botanicznym

Zajęcia biegowe dla początkujących i zaawansowanych, dla młodzieży i dorosłych, podczas których można rozpocząć swoją przygodę z bieganiem, jak również zapoznać się z tą dyscypliną pod okiem ekspertów.

Dla początkujących, czyli dla wszystkich tych, którzy chcą zacząć biegać, a nie wiedzą jak to zrobić albo próbowali wielokrotnie i nic z tego nie wyszło. Treningi rozpoczynamy marszobiegami. Każdy bez względu na wiek, płeć, masę ciała oraz kondycję DA RADĘ!

Dla średniozaawansowanych, czyli dla nie całkiem początkujących: ci, którzy mają już za sobą pierwsze starty i myślą o czymś poważniejszym znajdą tu coś dla siebie.

Jak biegać, żeby uniknąć kontuzji, monotonii i przemęczenia? Co robić, żeby osiągać wymarzone rezultaty?

Zapraszamy wszystkich, którzy rozpoczęli już swoją przygodę z bieganiem, nastawionych na zdobywanie coraz lepszych wyników i pokonywanie dłuższych dystansów.

W PLANIE:
- wspólny trening;
- porady i rozmowy;
- motywacja;
- spotkanie z biegaczami, którzy podzielą się swoim doświadczeniem.

27 czerwca godz. 11.00-12.30

WYDARZENIE BEZPŁATNE
Obowiązują zapisy:  https://forms.gle/sUqo6ydYXZ2m9nAY7

ZBIÓRKA na zajęcia pod głównym wejściem do Ogrodu Botanicznego od ul. Willowej.

PROWADZENIE:
Trener Biegania - Barbara Pudło - prowadziła zajęcia lekkoatletyczne w różnych klubach: MKS “Start”, Lubelskie Towarzystwo Lekkoatletyczne, MKS “Spoiwo”, sekcja lekkoatletyczna KUL, UKS “ORLIK”- pięciobój nowoczesny, treningi biegowe dla Sklepu Biegacza oraz przygotowujące lubelskich biegaczy do Orlen Warsaw Marathon. Była zawodniczka w Klubie Sportowym „Start” Lublin i reprezentantką Polski w biegach średnich w lekkoatletycznych meczach międzypaństwowych, uczestniczka dwóch Pucharów Europy oraz Klubowego Pucharu Europy.

WARSZTATY Z TAŃCA HULA HOOP

Hula hoop, to nic innego, jak kółko. Samo w sobie nic nadzwyczajnego nie prezentuje, ale kiedy wziąć je do ręki…
Hulanie to wspaniała sztuka manipulacji obiektem, sposób na zgubienie zbędnych kilogramów, czy najzwyczajniej mówiąc - taniec.
Podczas warsztatów nauczymy się podstawowej techniki kręcenia na ciele, ale także parę efektownych, acz łatwych trików. Nie trzeba posiadać własnych kółek, będą dostępne w różnych rozmiarach. Wyjaśnimy, w jaki sposób wybrać odpowiednie dla siebie

Zajęcia dla osób początkujących, które dopiero chcą zacząć hulać, ale także dla osób średniozaawansowanych.
Nie martw się, jeśli nie masz własnego hula hoop.
Podczas warsztatów będziesz mógł pożyczyć kółko odpowiednie dla siebie.

5 lipca maja (niedziela) godz. 17.00
ZBIÓRKA na zajęcia pod głównym wejściem do Ogrodu Botanicznego od ul. Willowej.

WYDARZENIE BEZPŁATNE
Obowiązują zapisy:  https://forms.gle/dAiatbvcX5v1Qj5K6

Warsztaty będą tłumaczone na Polski Język Migowy. Jeśli potrzebujesz tłumaczenia oznacz to w zgłoszeniu do dnia 3 lipca.

Prowadząca:
Wiktoria Witenberg (Wyhulana) - Od 2013 roku działała przy  FundacjI Sztukmistrze w Lublinie prowadząc warsztaty, zajęcia oraz współorganizując wydarzenia dla środowiska cyrkowego w Polsce. Od 2018 roku działa w Warszawie - skupia się na aktywizowaniu każdej grupy wiekowej przez cyrk oraz przekazywaniu dobrych praktyk pedagoga cyrkowego. Ma doświadczenie pracy z dziećmi w wieku szkolnym, młodzieżą, dorosłymi oraz seniorami. Współzałożycielka Fundacji  "Sieć Pedagogiki Cyrku", organizatorka Kursu Pedagogiki Cyrku 2019, trenerka cyrkowa podczas projektu sąsiedzkiego Żonglerka dla Seniorów

ZAPRASZAMY !

    Aktualności

    Data dodania
    24 czerwca 2020