Spotkanie autorskie z Henrykiem J. Kozakiem w Ogrodzie Botanicznym (15.07.)

Dworek Kościuszków w Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lublinie zaprasza 15 lipca 2022 r. o godzinie 17.00 na spotkanie z Henrykiem J. Kozakiem i promocję tomiku poezji "KOMUNIKATY Z BOTANIKA" oraz zbioru opowiadań "KAMIEŃ", wydanych przez wydawnictwo Norbertinum.

Henryk J. Kozak urodził się w 1945 r. we wsi Krasna (gmina Huszlew). Dzieciństwo i młodość spędził  w Sitniku k. Białej Podlaskiej. Absolwent Liceum Pedagogicznego w Leśnej Podlaskiej, ukończył studia historyczne na UMCS. Mieszka w Lublinie od czasów ukończenia studiów. 

Debiutował wierszem w „Kamenie” w 1967 r. Jest autorem dwóch powieści i kilkunastu książek poetyckich m.in.:  Chwile przed odjazdem (2011), Ballada o przemijaniu (2013), Udane życie (2017), Prawdopodobnie (2020), Imiona tęsknoty (2021).

Jest też laureatem kilkunastu konkursów poetyckich oraz nagród literackich, m. in.: Józefa Czechowicza, Józefa Łobodowskiego, Anny Kamińskiej, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Wacława Olszewskiego. Fragmenty jego prozy tłumaczono na języki: angielski, białoruski, duński, rosyjski, rumuński, serbski, węgierski, ukraiński. W 2018 roku został uhonorowany przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich w Lublinie dyplomem „Literacki Laur 700-lecia Miasta Lublin”.

Miejsce spotkania: Ogród Botaniczny UMCS, Dworku Kościuszków, ul. Sławinkowska 3, Lublin.

Wydarzenie jest zrealizowane dzięki wsparciu stypendium Prezydenta Miasta Lublina.

    Aktualności

    Data dodania
    13 lipca 2022