Park Iluminacji wraca do Ogrodu Botanicznego UMCS

Miło nam nam poinformować, że Lumina Park powraca do Lublina w nowej odsłonie. Już 10 listopada w Ogrodzie Botanicznym UMCS, kolejny rok z rzędu, zostanie otwarty Park Iluminacji, czyli niesamowita zimowa atrakcja w postaci multimedialnego spaceru w bajkowej krainie wykreowanej światłem i dźwiękiem. W tym sezonie pomysłodawcy zapraszają do „Tajemniczego Ogrodu”.

Po ubiegłorocznym sukcesie, tegoroczna odsłona Parku Iluminacji będzie miała nową tematykę i dłuższą trasę zwiedzania. W Lumina Parku znajdziemy także premierowo instalacje polskich artystów. Opowieść będzie przekazywana światłem, dźwiękiem i narracją. Nowością będą dobrane tematycznie instalacje artystyczne autorstwa Jarosława Koziary, Marthy Mulawy oraz Oleny Glinki.

Tematem tegorocznej ścieżki zwiedzania będzie „Tajemniczy Ogród”, hasło z jednej strony obiecujące atmosferę tajemnicy, magii, zaskoczenia, a z drugiej strony ukazujące zróżnicowaną tematykę poszczególnych stref. Najważniejszym punktem każdej z nich będzie wybrane drzewo, opisane w ramach ścieżki edukacyjnej. Jego właściwości, związane z nim wierzenia lub legendy będą stanowiły merytoryczną przesłankę do tematyki danej strefy. Oś narracyjna poprowadzi zaś zwiedzających przez 14 zróżnicowanych stref, takich jak m.in.: Kraina herbaciana, Strefa gromowładnych, Strefa iluzji czy Kraina miodem płynąca.

Podczas kilometrowego spaceru dowiemy się m.in.: jakie właściwości ma Głóg Pośredni, co ma wspólnego Van Gogh z Żywotnikiem Olbrzymim, które drzewo pachnie ciasteczkami, a z którego wytwarzało się instrumenty. W trakcie wizyty w Parku goście otrzymają mapy, które nie tylko poprowadzą przez trasę „Tajemniczego Ogrodu”, lecz również pozwolą odkryć ciekawostki dotyczące niesamowitych roślin, które znajdują się na terenie Botanika.

W Parku znajdą się także punkty gastronomiczne z napojami oraz przekąskami. W tym sezonie organizator ponownie przeznaczy 1 zł z każdego sprzedanego napoju na cel charytatywny, a zebrana kwota zasili konto Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Przestrzeń udostępniona zostanie wszystkim zainteresowanym od 10 listopada 2022 r.

Godziny otwarcia zależne będą od zachodu słońca. Park otwarty będzie od 16.00, 16.30 lub 17.00 do godziny 21.00, ostatnie wejście przewidziane jest o godz. 20.00. Lumina Park będzie zamknięty w poniedziałki, z wyłączeniem 5 grudnia.

Ceny biletów:

• wtorek-czwartek: ulgowy 24 zł, normalny 27 zł, rodzinny 95 zł

• piątek-niedziela-święta: ulgowy 27 zł, normalny 31 zł, rodzinny 105 zł

Bilet rodzinny: wstęp dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci lub 1 osoby dorosłej i 3 dzieci (dzieci do 18 roku życia) lub posiadaczy Karty Dużej Rodziny;

Ulgowy: dzieci, uczniowie, studenci (do 26. roku życia), emeryci, renciści, osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie. W Lublinie obowiązuje dla pracowników UMCS oraz absolwentów posiadających Kartę Absolwenta UMCS;

Bilet seniora (obowiązuje od 6.01.2023, tylko w czwartki) – za okazaniem Legitymacji Emeryta/Karty Seniora – 20 zł.

Dzieci poniżej 2 roku życia – wstęp wolny.

Szczegółowe informacje i bilety dostępne są na stronie: bilety.luminapark.pl 

    Aktualności

    Autor
    Błażej Maciorowski
    Data dodania
    25 listopada 2022