Niedzielny spacer z przewodnikiem po Ogrodzie (2.06.)

Zapraszamy Państwa na kolejny w tym sezonie niedzielny spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym UMCS pt. „Botaniczne rodziny przestępcze”.

W niektórych rodzinach królestwa roślin możemy znaleźć „czarne owce”.  Zdradzają je specyficzne cechy morfologiczne tj. kłujące ciernie, parzące włoski, mleczny sok, trujące owoce, pułapkowe liście lub kwiaty. Po swoją broń sięgają, kiedy czują się zagrożone. Podstępnie zwabiają owady, aby zapylały ich kwiaty, a kiedy są głodne, dochodzi do najgorszych przestępstw.

Przewodnik – dr Agnieszka Dąbrowska będzie czekała na Państwa 2 czerwca 2019 r. (niedziela) od godz. 10.45 przy wejściu do Ogrodu, znajdującym się przy ul. Willowej.

Rozpoczęcie spaceru o godz. 11.00.
Czas trwania – około 2 godz.

Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Wszystkie pytania dotyczące niedzielnego zwiedzania Ogrodu z przewodnikiem proszę kierować na adres e-mail: botanik@hektor.umcs.lublin.pl, tel. 81 743 49 00.

    Aktualności

    Autor
    Błażej Maciorowski
    Data dodania
    29 maja 2019