Niedzielny spacer z przewodnikiem po Botaniku (7.10)

Zapraszamy Państwa na ostatni w tym sezonie spacer pt. "Fakty i akty z życia mszaków, czyli trochę o puszkach, plechach, żeberkach i lekach"

Kiedy większość drzew, krzewów, traw i kwiatów zaczyna przygotowywać się na odpoczynek zimowy, są rośliny, którym słota jesienna i chłody niestraszne. Na ostatnim w tym roku „Niedzielnym spacerze z przewodnikiem” pochylimy się nad mszakami. Są to rośliny często omijane i przeoczane, a stanowią integralną cześć środowiska naturalnego i antropogenicznego. Odpowiemy sobie na pytania: Jak wyglądają i żyją? Gdzie rosną najchętniej? Gdzie i po co mają żeberka, puszki i blaszki? Czy zawsze były pomijane i niezauważane? Jaki potencjał ekologiczny posiadają? Czy można z nich robić leki? Zapraszamy na wyprawę, która rozpocznie się w odległych epokach geologicznych, a skończy we współczesnych laboratoriach medycznych. Głównym jej bohaterem będą mszaki. Wspólnie spojrzymy na fakty i akty z życia mszaków. Przyjdź i przekonaj się, że mały mech może dużo… a nawet więcej oraz że zyskuje dużo… ale przy bliższym poznaniu.

Przewodnik – pan dr Robert Zubel będzie czekał na Państwa od godz. 10.45 przy wejściu do Ogrodu, znajdującym się przy ul. Willowej. Rozpoczęcie spaceru o godz. 11.00. Czas trwania – około 2 godz.

Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Wszystkie pytania dotyczące niedzielnego zwiedzania Ogrodu z przewodnikiem proszę kierować na adres e-mail: botanik@hektor.umcs.lublin.pl, tel. 81 743 49 00.

    Aktualności

    Autor
    Błażej Maciorowski
    Data dodania
    5 października 2018