Niedzielny spacer z przewodnikiem po Botaniku

Zapraszamy na pierwszy w tym sezonie niedzielny spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym UMCS pt. „O cebulach, które nie wyciskają łez i bulwach, z których nie zrobimy puree”.

fot. Błażej Maciorowski / Ogród Botaniczny

Rośliny cebulowe i bulwiaste określane wspólną nazwą bylin cebulowych, wykorzystywane są przede wszystkim w celach ozdobnych, do dekoracji rabat oraz na tarasach i balkonach, jako rośliny doniczkowe i kwiaty cięte. Narcyzy, tulipany, cebulice, hiacynty, krokusy, zimowity, szafirki, szachownice, czosnki - to tylko te bardziej znane. Niektóre z nich dawniej jadano, stosowano jako przyprawę, a ich kwiatami dekorowano potrawy. Czy i w jakim stopniu wykorzystujemy je dzisiaj? Przedstawicieli tych roślin poszukamy wśród gatunków rosnących w Ogrodzie, podczas pierwszego w 2019 r. niedzielnego spaceru.

Przewodnik – dr inż. Krystyna Rysiak będzie czekała na Państwa 5 maja 2019 r. (niedziela) od godz. 10.45 przy wejściu do Ogrodu, znajdującym się przy ul. Willowej.

Rozpoczęcie spaceru o godz. 11.00.
Czas trwania – około 2 godz.

Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Wszystkie pytania dotyczące niedzielnego zwiedzania Ogrodu z przewodnikiem proszę kierować na adres e-mail: botanik@hektor.umcs.lublin.pl, tel. 81 743 49 00.

    Aktualności

    Autor
    Błażej Maciorowski
    Data dodania
    30 kwietnia 2019