7 września: Spacer z przewodnikiem - CZY ROŚLINY MAJĄ SWOICH KREWNYCH?

Zapraszamy 7 września br. o godz. 15.00 do Ogrodu Botanicznego UMCS na kolejny niedzielny spacer z przewodnikiem.

Najbliższy spacer będzie okazją do bliższego poznania złożoności świata roślin. Przewodnik przybliży charakterystykę mchów, skrzypów, paproci, sagowców, roślin iglastych i kwiatowych oraz zapozna z tajnikami klasyfikacji roślin i z ich jednostkami systematycznymi. Wyjaśni pojęcia: klasa, rząd, rodzina, rodzaj, gatunek i wskaże zależności między nimi. Wszyscy zainteresowani dowiedzą się, w jaki sposób zmienność w budowie kwiatów, liści, pędów i korzeni daje roślinom szansę na przetrwanie.

Przewodnik – pani dr Agnieszka Dąbrowska będzie czekała na Państwa od godz. 14.45 przy wejściu do Ogrodu, znajdującym się przy ul. Willowej. Rozpoczęcie spaceru o godz. 15.00. Czas trwania – około 2 godz.

Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Wszystkie pytania dotyczące niedzielnego zwiedzania Ogrodu z przewodnikiem proszę kierować na adres e-mail: botanik@hektor.umcs.lublin.pl, tel. 81 743 49 00.

Terminy kolejnych spotkań wyznaczać będzie przyroda i pogoda, dlatego wszystkich chętnych prosimy o śledzenie informacji na naszej stronie internetowej www.garden.umcs.pl. Informacje będą umieszczane także przy wejściu do Ogrodu oraz podawane w mediach.

fot. A.Męczyński

 

    Aktualności

    Data dodania
    2 września 2014