6 sierpnia: Niedzielny spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym – „Uzbrojenie roślin”

Wiele roślin wykształciło skuteczne mechanizmy obrony przed zjadaniem lub niszczeniem przez zwierzęta i ludzi – począwszy od kolców u róży, przez ciernie u kaktusów, do toksyn w różnych częściach roślin trujących i parzących. Przyjemna woń kwiatów, kolorowe owoce lub nasiona mogą na chwile uśpić naszą czujność, ale gorzki smak, podrażnienie i duszności wywołane przez pyłki czy poparzone ciało skutecznie uczą nas podstaw „użytkowej” botaniki i ogrodnictwa. Do poszerzenia wiedzy na temat botanicznego „arsenału” roślin zapraszamy już 6 sierpnia!

Przewodnik – pani dr inż. Krystyna Rysiak będzie czekała na Państwa od godz. 10.45 przy wejściu do Ogrodu, znajdującym się przy ul. Willowej. Rozpoczęcie spaceru o godz. 11.00. Czas trwania – około 2 godz.

Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Wszystkie pytania dotyczące niedzielnego zwiedzania Ogrodu z przewodnikiem prosimy kierować na adres email: botanik@hektor.umcs.lublin.pl, tel. 81 743 49 00.

Terminy kolejnych spotkań wyznaczać będzie przyroda i pogoda, dlatego wszystkich chętnych prosimy o śledzenie informacji na naszej stronie internetowej www.garden.umcs.pl oraz facebooku: www.facebook.com/OgrodBotanicznyUMCS. Informacje będą umieszczane także przy wejściu do Ogrodu oraz podawane w mediach.

Zapraszamy!

    Aktualności