6 maja: Niedzielny spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym

Kora, z botanicznego punktu widzenia, to martwa część tkanek okrywających łodygi i korzenie drzew, tzw. martwica korkowa. Kora pokrywająca niektóre gatunki drzew i krzewów wykorzystywana jest jako surowiec farmakologiczny, jako element dekoracyjny, czy w końcu jako przyprawa lub materiał stosowany w budownictwie. Na młodych gałęziach i pniach jest gładka, z wiekiem może pękać i łuszczyć się – dlaczego? Czy łuszczenie się kory jest objawem choroby drzew? Czy po korze można rozpoznać drzewa? Czy kora służy tylko drzewom, czy także ludziom? Między innymi na te pytania postaramy się odpowiedzieć w trakcie najbliższego niedzielnego spaceru z przewodnikiem.

Rozpoczynamy nowy sezon spacerowy. Zapraszamy Państwa w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na spotkania z naszymi przewodnikami. W tym roku przygotowalismy dla Państwa nowe, ciekawe tematy, które pozwolą znaleźć odpowiedzi na wiele botanicznych zagadek. Lista tematów oraz proponowane daty poszczególnych spotkań umieściliśmy w naszym kalendarium dostępnym na stronie internetowej Ogrodu. Przypominamy, że terminy kolejnych spotkań wyznaczać będzie przyroda i pogoda, ale zawsze szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na tydzień przed spacerem na naszej stronie www, facebooku oraz w mediach i przy wejściu do Ogrodu.

Już w niedzielę, przewodnik – pani dr Anna Cwener, będzie czekała na Państwa od godz. 10.45 przy wejściu do Ogrodu, znajdującym się przy ul. Willowej. Rozpoczęcie spaceru o godz. 11.00. Czas trwania – około 2 godz.

Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Wszystkie pytania dotyczące niedzielnego zwiedzania Ogrodu z przewodnikiem proszę kierować na adres e-mail: botanik@hektor.umcs.lublin.pl, tel. 81 743 49 00.

Zapraszamy !

    Aktualności

    Autor
    Błażej Maciorowski
    Data dodania
    30 kwietnia 2018