5 października: Spacer z przewodnikiem - JESIENNE OBLICZE OGRODU - PORA ZBIORÓW I KOLORÓW

Zapraszamy 5 października br. o godz. 13.00 do Ogrodu Botanicznego UMCS na kolejny niedzielny spacer z przewodnikiem.

Na ostatnim w tym sezonie tematycznym spacerze z przewodnikiem poznają Państwo najciekawsze miejsca jesiennego Ogrodu Botanicznego, urok jego październikowych drzew i kwiatów jesieni oraz dowiedzą się, dlaczego przebarwiają się i opadają liście, jaka jest roślinna strategia przetrwania zimy, jaki wpływ na organizm ludzki mają jesienne barwy, dlaczego bóg wegetacji schodzi do podziemia i na czym polega obieg energii w przyrodzie, a także jak uniknąć depresji sezonowej i doczekać wiosny w dobrej formie.

Przewodnik – mgr inż.  Ryszard Sawicki będzie czekał na Państwa od godz. 12.45 przy wejściu do Ogrodu znajdującym się przy ul. Willowej. Rozpoczęcie spaceru o godz. 13.00. Czas trwania – około 2 godz.

Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Wszystkie pytania dotyczące niedzielnego zwiedzania Ogrodu z przewodnikiem proszę kierować na adres e-mail: botanik@hektor.umcs.lublin.pl, tel. 81 743 49 00.

Terminy kolejnych spotkań wyznaczać będzie przyroda i pogoda, dlatego wszystkich chętnych prosimy o śledzenie informacji na naszej stronie internetowej www.garden.umcs.pl. Informacje będą umieszczane także przy wejściu do Ogrodu oraz podawane w mediach.

    Aktualności

    Data dodania
    2 października 2014