4 czerwca: Niedzielny spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym - „Pośrednicy w zapylaniu kwiatów”

W przyrodzie spotykamy różne sposoby przenoszenia pyłku na znamię słupka, czyli zapylania kwiatów, prowadzące do zapłodnienia i wydania nasion. U niektórych roślin odbywa się to z łatwością za pomocą pyłku pochodzącego z tego samego kwiatu, inne potrzebują pośredników – wody, wiatru i zwierząt. W trakcie najbliższego spaceru przewodnik przedstawi biologię zapylania poszczególnych grup roślin na przykładzie bogatej kolekcji Ogrodu Botanicznego UMCS.

Przewodnik – pani dr Agnieszka Dąbrowska, będzie czekać na Państwa od godz. 10.45 przy wejściu do Ogrodu, znajdującym się przy ul. Willowej. Rozpoczęcie spaceru o godz. 11.00. Czas trwania – około 2 godz.

Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Terminy kolejnych spotkań wyznaczać będzie przyroda i pogoda, dlatego wszystkich chętnych prosimy o śledzenie informacji na naszej stronie internetowej www.garden.umcs.pl oraz Facebooku: www.facebook.com/OgrodBotanicznyUMCS.

    Aktualności

    Autor
    Redakcja UMCS
    Data dodania
    1 czerwca 2017