3 sierpnia: Spacer z przewodnikiem - ROŚLINNA JADŁODAJNIA

Zapraszamy 3 sierpnia br. o godz. 15.00 do Ogrodu Botanicznego UMCS na kolejny niedzielny spacer z przewodnikiem.

Zapoznając się z bogatym zbiorem roślin użytkowych w Ogrodzie dowiemy się między innymi: co kryje się pod tajemniczą nazwą wężymord, jaka roślina jest słodsza od cukru, a jaka wywołała wojnę, skąd przywędrował do nas pospolity ziemniak, a także co wspólnego ma królowa Bona z włoszczyzną w Polsce. Wszyscy zainteresowani uzyskają odpowiedzi na te pytania oraz wiele innych z zakresu uprawy, zastosowania i historii warzyw oraz ziół.

Przewodnik – pani mgr inż. Monika Książek będzie czekała na Państwa od godz. 14.45 przy wejściu do Ogrodu znajdującym się przy ul. Willowej. Rozpoczęcie spaceru o godz. 15.00. Czas trwania – około 2 godz.

Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Wszystkie pytania dotyczące niedzielnego zwiedzania Ogrodu z przewodnikiem proszę kierować na adres e-mail: botanik@hektor.umcs.lublin.pl, tel. 81 743 49 00.

Terminy kolejnych spotkań wyznaczać będzie przyroda i pogoda, dlatego wszystkich chętnych prosimy o śledzenie informacji na naszej stronie internetowej www.garden.umcs.pl. Informacje będą umieszczane także przy wejściu do Ogrodu oraz podawane w mediach.

    Aktualności

    Data dodania
    1 sierpnia 2014