26 maja: Dzień Roślin w Ogrodzie Botanicznym UMCS

Dzień Roślin, czyli Fascination of Plants Day jest to międzynarodowa akcja obchodzona już po raz szósty na całym świecie pod auspicjami Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach (European Plant Science Organisation - EPSO). Celem akcji jest propagowanie wiedzy botanicznej, zaprezentowanie pracy osób zafascynowanych światem roślin, a także przekazanie przesłania, że wiedza o roślinach jest niezmiernie ważna dla rozwoju rolnictwa, zrównoważonego wytwarzania żywności, ogrodnictwa i leśnictwa.

Wydarzenia związane z obchodami Dnia Roślin odbywają się w ciągu całego maja, a kulminacyjnym dniem jest 18 maja 2022. Tegoroczne obchody Dnia Roślin przypadają na wyjątkowy dla polskich botaników rok, ustanowiony przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Botaniki w celu uczczenia 100-lecia powstania Polskiego Towarzystwa Botanicznego. Jednocześnie w roku 2022 przypada dziesiąta rocznica obchodów Dnia Roślin, które zostały zainicjowane w 2012 roku.

Ogród Botaniczny zaprasza chętne grupy szkolne (do 25 os.) do udziału w obchodach Fascination of Plants Day 26 maja o godz. 11:00. Tego dnia możecie Państwo skorzystać ze spaceru i warsztatów w cenie 10 zł/os. Spacer będzie poświęcony roślinom kwitnącym i owocującym w maju. Podczas warsztatów będziemy wykonywali kompozycje roślinne (flower box) na Dzień Mamy.

Chęć udziału w zajęciach organizowanych przez Ogród należy zgłosić telefonicznie pod nr 81 743 49 00. Liczba miejsc jest ograniczona.

    Aktualności

    Autor
    Błażej Maciorowski
    Data dodania
    13 maja 2022