26.06 - Shinrin-yoku z elementami hortiterapii i ikebany

Zapraszamy Państwa na kolejną kąpiel leśną, której tematem przewodnim będzie „droga kwiatów”. Spotykamy się 26.06.2022 r. (niedziela) o godzinie 10:00.Początek lata w naszym ogrodzie to czas pełnej wegetacji i kwitnienia roślin, dlatego właśnie kwiaty będą naszymi przewodnikami po ogrodowych ścieżkach i na nich będzie się skupiać nasza uwaga.

Spotkanie rozpoczniemy kąpielą leśną – wywodzącą się z Japonii sztuką zanurzenia się wszystkimi zmysłami w ogrodowej przestrzeni, mającą formę wolnego, kontemplacyjnego spaceru pozwalającego na nawiązanie kontaktu ze sobą oraz otaczającą naturą. Dzięki technikom oddechowym i pogłębionej uważności podczas kąpieli doświadczymy poczucia relaksu, spokoju i zharmonizowania,

W drugiej części wydarzenia wykorzystamy elementy hortiterapii - zaanagażujemy zmysły wzroku i węchu do obserwacji roślin oraz poznania zapachów ogrodu. Dzięki różnorodnym ćwiczeniom mamy szansę na poprawę nastroju i wzrost naszej witalności.

Podczas spotkania poznamy także japońską sztukę tworzenia „ikebany” i własnoręcznie wykonamy kompozycję z sezonowych kwiatów. Na koniec weźmiemy udział w kwiatowym poczęstunku, przygotowanym z aktualnie kwitnących roślin.

Zajęcia poprowadzi Aneta Mojduszka - psycholożka, kulturoznawczyni i ekspertka z zakresu kultury japońskiej, miłośniczka natury oraz trenerka shinrin-yoku (kąpieli leśnych), posiadaczka własnego sadu i ogrodu.

Zbiórka: przy wejściu do Ogrodu od ul. Willowej o 9:45

Czas trwania 3 godziny

Koszt: 60 zł ( w cenie: bilet wstępu do ogrodu, udział w zajęciach programowych, materiały do ikebany oraz poczęstunek)

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Zapisy pod nr tel: 509 228 513

fb: Leśne wSPArcie

Prosimy o zabranie ze sobą czegoś do siedzenia na trawie oraz repelenty na komary wedle potrzeb.

    Aktualności

    Autor
    Błażej Maciorowski
    Data dodania
    21 czerwca 2022