23 września - 30 października: Wystawa fotografii grzybów - "Pomiędzy drzewami wśród traw"

Dyrektor Ogrodu Botanicznego UMCS Grażyna Szymczak wraz z Autorem serdecznie zapraszają na wystawę fotograficzną grzybów Roberta Kozaka „POMIĘDZY DRZEWAMI WŚRÓD TRAW”.

Zapraszamy Państwa na uroczysty wernisaż wystawy, który odbędzie się 23 września o godz. 17.00 w Dworku Kościuszków na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS. Wystawa będzie udostępniona dla zwiedzających do 30 października 2016 r.

Robert Kozak - ur. w 1969 we Włodawie, mgr historii, absolwent UMCS w Lublinie. Jest autorem wielu zdjęć owocników rzadko spotykanych i kilkudziesięciu zgłoszonych stanowisk grzybów chronionych oraz o różnym stopniu zagrożenia. Od dzieciństwa interesuje się przyrodą, a w szczególności światem grzybów. Swojej pasji wędrówek po lesie poświęca niemal każdą wolną chwilę, a urlopy wykorzystuje na poznawanie lasów w innych częściach Polski i poza jej granicami. Prezentowane fotografie są wynikiem przebytych przez Autora setek kilometrów leśnych ścieżek oraz przygotowania teoretycznego odnoszącego się do występowania grzybów w odpowiednich dla nich warunkach środowiskowych.

Dworek Kościuszków jest udostępniony dla zwiedzających w dniach:

  • środa - piątek, godz. 10.00 - 17.00
  • sobota - niedziela, godz. 11.00 - 17.00

Zapraszamy!

    Aktualności

    Data dodania
    20 października 2016