18 maja: Fascination of Plants Day (Dzień Roślin)

Zapraszamy Państwa 18.05.2019 o godz. 17:00 do wzięcia udziału w spacerze z okazji obchodów Dnia Roślin (Fascination of Plants Day) w Ogrodzie Botanicznym UMCS.

Dr Michał Czernecki zabierze Państwa na niesamowity spacer pt. "Sztuka kochania w świecie roślin".

Celem każdego żywego organizmu na świecie jest wydanie potomstwa dla zachowania gatunku. Przemiana pokoleń u roślin jest bardzo zróżnicowana w zależności od grupy systematycznej. Odbywała się ona w toku ewolucji w kierunku przystosowań do warunków środowiska. Na przykład u roślin nasiennych jednym z pierwszych etapów do wydania potomstwa jest proces zapylania. W swoim przebiegu ma urozmaicone sposoby w zależności od grupy roślin. O takich podstępnych metodach biologii rozwojowej nabytych przez rośliny będziemy rozmawiać podczas spaceru z okazji Dnia Roślin (Fascination of Plants Day) Po spacerze zapraszamy wszystkich uczestników na ognisko z pieczonymi ziemniakami.

W przypadku silnych opadów deszczu spacer odbędzie się w głównej mierze w szklarni. Jeśli w tym czasie pogoda się nie zmieni, ognisko zostanie niestety odwołane. Prosimy o stroje adekwatne do panującej aury.

Spotkanie z uczestnikami Dnia Roślin w Ogrodzie Botanicznym rozpocznie się przy wejściu od ul. Willowej o godz. 17:00

LIMIT MIEJSC WYCZERPANY. NIE PROWADZIMY WIĘCEJ ZAPISÓW NA SPACER. PRZEPRASZAMY

Uczestnictwo jest bezpłatne, jednak chęć wzięcia udziału w wydarzeniu należy zgłosić telefonicznie pod nr 81 743 49 00 do 17 maja do godz. 13:00. (telefon dostępny w godzinach 7:00 – 15:00) lub zarejestrować się i zarezerwować miejsce na stronie www wydarzenia Fascination of Plants Day

Wszelkich dodatkowych informacji udzielimy telefonicznie pod nr 81 743 49 00 w godzinach 7:00 – 15:00

 

    Aktualności

    Autor
    Błażej Maciorowski
    Data dodania
    9 maja 2019