17.09 - Niedzielny spacer z Przewodnikiem

Zapraszamy Państwa do udziału w kolejnym niedzielnym spacerze z Przewodnikiem,
pt. "O częściach użytkowych roślin oraz ich wykorzystaniu".

"Użytkowy" oznacza: służący jakimś celom, mający praktyczne zastosowanie. Rośliny użytkowe kojarzą nam się bezpośrednio lub pośrednio z ich spożyciem, jednak znaczenie tychże roślin jest znacznie szersze. Niektóre rosną dziko, inne uprawiane są dla surowców przemysłowych lub jako źródło energii.
Dział Roślin Użytkowych w naszym Ogrodzie gromadzi rośliny, które w różny sposób wykorzystywane są przez człowieka. Zależnie od swoich właściwości zaliczamy do nich rośliny lecznicze, miododajne, warzywa, przyprawy, rośliny włóknodajne, olejkodajne, oleiste oraz barwierskie. Potencjalnie każda roślina użytkowa może też pełnić funkcję ozdobną.
Jeśli chcielibyście Państwo dowiedzieć się między innymi czy kolor warzyw ma znaczenie lub czy wilcza jagoda (Atropa belladonna) ma coś wspólnego z wilkiem, to zapraszamy do rozmowy o ciekawych cechach oraz szerokim zastosowaniu roślin użytkowych podczas wrześniowego spaceru z przewodnikiem już w najbliższą niedzielę.

Przewodnik – Pani mgr inż. Anna Serewa będzie czekała na Państwa od godz. 10.45 przy wejściu do Ogrodu
od ul. Willowej.

Rozpoczęcie spaceru o godz. 11.00. Czas trwania - około 2 godz.

Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 9 zł
od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Wszystkie pytania dotyczące niedzielnego zwiedzania Ogrodu z przewodnikiem prosimy kierować na adres email: botanik@mail.umcs.pl lub telefonicznie pod nr 81 743 49 00.

    Aktualności

    Data dodania
    13 września 2023