11.09 - Niedzielny spacer z przewodnikiem

Zapraszamy Państwa do udziału w kolejnym niedzielnym spacerze z przewodnikiem pt. "O częściach użytkowych roślin oraz ich wykorzystaniu".

Zgodnie z definicją "użytkowy" oznacza: służący jakimś celom, mający praktyczne zastosowanie. Przenosząc ten termin na rośliny mamy zwykle na myśli takie części lub cechy, które kojarzą nam się bezpośrednio lub pośrednio z ich spożyciem. Użyteczność roślin jednak nie dotyczy tylko jedzenia i powinna być postrzegana dużo szerzej. Są wśród nich rośliny warzywne, przyprawowe, lecznicze czy miododajne. Niektóre rosną dziko, inne uprawiane są dla surowców przemysłowych lub jako źródło energii. Potencjalnie każda roślina użytkowa może też pełnić funkcję ozdobną. Do rozmowy o ich ciekawych cechach oraz szerokim zastosowaniu zapraszamy już w najbliższą niedzielę.

Przewodnik – pan mgr inż. Tomasz Sapko będzie czekał na Państwa od godz. 10.45 przy wejściu do Ogrodu, znajdującym się przy ul. Willowej.

Rozpoczęcie spaceru o godz. 11.00. Czas trwania – około 2 godz.

Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 7 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Wszystkie pytania dotyczące niedzielnego zwiedzania Ogrodu z przewodnikiem prosimy kierować na adres e-mail: botanik@hektor.umcs.lublin.pl  lub telefonicznie pod nr 81 743 49 00.

    Aktualności

    Autor
    Błażej Maciorowski
    Data dodania
    8 września 2022