1 października: Niedzielny spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym

Rośliny, które nie zmieniają „ubrania” na zimę muszą się przygotować na jej surowe i zmienne warunki. Dla wielu gatunków potrzebne jest dodatkowo ciepłe okrycie. Większość tzw. zimozielonych drzew i krzewów uprawianych w ogrodach - to rośliny iglaste. Jest też grupa roślin liściastych, które przez cały rok są zielone. Takie rośliny są chętnie sadzone w ogrodach, ponieważ zdobią je przez cały rok. Jakie to rośliny? W jaki sposób je zabezpieczyć i jak pielęgnować w okresie zimy? Na te i inne pytania odpowie przewodnik, mgr inż. Ryszard Sawicki, podczas spotkania 1 października w Ogrodzie Botanicznym UMCS.

Przewodnik będzie czekał na Państwa od godz. 10.45 przy wejściu do Ogrodu, znajdującym się przy ul. Willowej. Rozpoczęcie spaceru o godz. 11.00. Czas trwania – około 2 godz.

Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Wszystkie pytania dotyczące niedzielnego zwiedzania Ogrodu z przewodnikiem prosimy kierować na adres e-mail: botanik@hektor.umcs.lublin.pl, tel. 81 743 49 00.

    Aktualności

    Autor
    Błażej Maciorowski
    Data dodania
    28 września 2017