1 czerwca: Spacer z przewodnikiem - KWIATY BOGINI TĘCZY

Zapraszamy 1 czerwca br. o godz. 11.00 do Ogrodu Botanicznego UMCS na kolejny spacer z przewodnikiem.

Kosaćce (Iris) - kwiaty uskrzydlonej posłanki greckich bogów, bogini tęczy - Iris.

Na spacerze przewodnik krótko nakreśli następujące zagadnienia: rola boginki na Olimpie, jej wygląd i zadania, tęcza - prekursor łącza internetowego, Iris - boski przekaz dobrych wieści, skąd się wzięła polska nazwa kosaćce?, budowa kwiatu i pora kwitnienia irysów, uprawa i wymagania, zastosowanie w kulturze i ziołolecznictwie, magiczne energie i życzenia w bukiecie z irysów, kosaćce w zbiorach Ogrodu UMCS - różnorodność, aspekt historyczny i atrakcyjność odmian.

Przewodnik - pan dr Michał Czernecki - będzie czekał na Państwa od godz. 10.45 przy wejściu do Ogrodu znajdującym się przy ul. Willowej. Rozpoczęcie spaceru o godz. 11.00. Czas trwania - około 2 godz.

Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Wszystkie pytania dotyczące niedzielnego zwiedzania Ogrodu z przewodnikiem proszę kierować na adres e-mail: botanik@hektor.umcs.lublin.pl, tel. 81 743 49 00.

Terminy kolejnych spotkań wyznaczać będzie przyroda i pogoda, dlatego wszystkich chętnych prosimy o śledzenie informacji na naszej stronie internetowej www.garden.umcs.pl. Informacje będą umieszczane także przy wejściu do Ogrodu oraz podawane w mediach.

    Aktualności

    Data dodania
    1 czerwca 2014