TŁUMACZE NA E-ST@RT! – 10. edycja konkursu lingwistycznego: podsumowanie

W tym roku akademickim odbyła się 10. już edycja konkursu dla młodych tłumaczy, którego organizatorem jest biuro tłumaczeń SKRIVANEK. W konkursie wzięły udział osoby posługujące się językiem angielskim lub niemieckim.

Celem konkursu od pierwszej edycji jest zachęcenie studentów do podnoszenia swoich kwalifikacji językowych i tłumaczeniowych oraz ułatwienie najlepszym kandydatom na tłumaczy wejścia na rynek pracy. Uczestnicy konkursu zapoznają się także ze specyfiką tłumaczeń biznesowych, dzięki czemu zyskują lepsze przygotowanie do późniejszej pracy przy realnych projektach tłumaczeniowych.

Studenci przechodzą przez 2 etapy konkursu, podczas których sprawdzane są ich umiejętności tłumaczenia pisemnego z języka angielskiego lub języka niemieckiego na język polski. Posiadając doskonałe rozeznanie rynku tłumaczeniowego, agencja SKRIVANEK zawsze wybiera na konkurs teksty użytkowe, wymagające znajomości języka biznesowego, które są imitacją tych, jakie na co dzień najczęściej otrzymuje od klientów do tłumaczenia.

Główną nagrodą dla 5-ciu autorów najlepszych tłumaczeń z języka angielskiego i 5-ciu z języka niemieckiego są płatne praktyki w Agencji Tłumaczeń Skrivanek sp. z o.o. Przewidziane są także atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Tegoroczna edycja konkursu, już po raz trzeci, odbyła się w całości online, z wykorzystaniem oprogramowania wspierającego tłumaczenie. Ta forma, wymuszona przez pandemię koronawirusa, okazała się bardzo wygodna i umożliwiła najlepszym studentom, nawet z najodleglejszych zakątków Polski, rozwój umiejętności i zdobywanie doświadczenia przed wejściem na rynek pracy.

W tym roku obchodziliśmy 10. jubileusz konkursu. Od niewielkiego zasięgiem wydarzenia, którego finał odbywał się w małej sali konferencyjnej naszego biura, od kartki papieru i długopisu, które były podstawowymi narzędziami studentów w trakcie tłumaczenia, przeszliśmy do wydarzenia o zasięgu ogólnopolskim, z kilkunastoma renomowanymi uczelniami w roli partnerów konkursu, realizowanego na popularnej platformie do spotkań online i z użyciem nowoczesnych technologii tłumaczeniowych.

Finał odbył się 9 grudnia 2022 roku. W gronie pięciu lauretów 10 edycji konkursu w sekcji angielskiej znalazło się trzech studentów lingwistyki stosowanej UMCS: Bartłomiej Kuchnio, Natalia Drobik oraz Satya Nowak. Gratulujemy laureatom!

Agencja tłumaczeń i szkoła językowa SKRIVANEK wraz z partnerskimi uczelniami zaprasza do udziału w kolejnych edycjach tego wydarzenia studentów kierunków neofilologicznych, którzy chcą zadbać o właściwy start swojej kariery tłumaczeniowej.

 

https://skrivanek.pl/konkurs-tlumacze-na-e-start/ 

    Aktualności

    Data dodania
    21 grudnia 2022