"Tajemnice Queen: nie tylko muzyczny geniusz zespołu" - spotkanie z dziennikarzami TVP Sport

Wydział Filologiczny UMCS

zaprasza na spotkanie z dziennikarzami TVP Sport pt.:

 "Tajemnice Queen:
nie tylko muzyczny geniusz zespołu"

Odwiedzą nas:

Maciej Jabłoński - prezenter TVP Sport, lektor, trener emisji głosu i wystąpień publicznych. Wykładowca Akademii Telewizyjnej TVP. Emerytowany klarnecista i saksofonista jazzowy. Jednak przede wszystkim: zdeklarowany na śmierć i życie fan Queen.

Łukasz Zarzeczny - dziennikarz TVP Sport. Odmierza czas piłkarskimi mundialami. Próbuje udowodnić światu, że najlepszym piłkarzem w historii był brazylijski Ronaldo. Kopie piłkę dla przyjemności, ciesząc się już oficjalnie statusem oldboya. Jego drugą życiową misją jest badanie życiorysu Freddiego Mercury'ego. Queenofil.

Obydwaj są prawdopodobnie największymi ekspertami w Polsce jeśli chodzi o historię i twórczość zespołu Queen, co zaowocowało nagraniem podcastu ("Tajemnice Queen", wyd. EmpikGo) poświęconego temu legendarnemu zespołowi i radzącego sobie bardzo dobrze w rankingach słuchalności.

Celem spotkania jest szerzenie wiedzy o zespole, jego dokonaniach, miejscu w globalnej popkulturze, a także szczególnym znaczeniu w kulturze anglosaskiej.

Goście opowiedzą m.in. o tym:

- jak wyglądał „angielski sen”, czyli droga chłopca urodzonego na Zanzibarze (Farrokh Bulsara) do zostania gwiazdą (Freddie Mercury) brytyjskiej, a następnie światowej sceny muzycznej;

- jakie są koneksje zespołu z brytyjską królową;

- jakie jest znaczenie słów "Scaramouch", "Galileo", "Bismillah" w kultowym utworze "Bohemian Rhapsody";

- dlaczego film "Bohemian Rhapsody" z 2018 r. mógł być jeszcze lepszy.

Spotkanie odbędzie się: 14 listopada 2022 r. (poniedziałek) w godz. 9:45 - 11:15
w Auli Dużej Wydziału Filologicznego (nr 36/37B).

Wstęp wolny.

Link do wydarzenia na Facebook'u: "Tajemnice Queen: nie tylko muzyczny geniusz zespołu" - spotkanie z dziennikarzami TVP Sport | Facebook

Serdecznie zapraszamy!

Fot. Archiwum Gości

 

    Aktualności

    Data dodania
    9 listopada 2022