Tajemnice sukcesu grantowego - zaproszenie na wykład

Prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej prof. dr hab. Wiesław Gruszecki wraz z Centrum Współpracy Międzynarodowej zaprasza na kolejny wykład poświęcony planowaniu kariery zawodowej naukowców, realizowany w ramach wdrażania Strategii HR Excellence in Research na UMCS.

Tym razem wykład poprowadzi prof. dr hab. Maciej Wojtkowski, założyciel i kierownik Międzynarodowego Centrum Badań Oka - ICTER.

Wykład odbędzie się 16 marca 2023 r. o godzinie 14:00 w sali D 332 (3 piętro) w budynku Instytutu Informatyki (Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS).

Prof. dr hab. Maciej Wojtkowski jest fizykiem specjalizującym się w optyce stosowanej, a także fizyce medycznej i eksperymentalnej.

Głównym przedmiotem jego badań jest rozwój nowych technik obrazowania in vivo, tomografii optycznej OCT i interferometrii nisko koherentnej stosowanych w obrazowaniu biomedycznym. Ma znaczący wpływ na rozwój techniki Fourier domain OCT (FdOCT).

Od 2016 r. prof. Wojtkowski kieruje Zakładem Fizyki Chemicznej Układów Biologicznych w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk, Grupa POB. Jest założycielem ICTER i jego kierownikiem od 2019 roku.

Wszystkich zainteresowanych wykładem prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego

W razie pytań prosimy kontakt: anita.sobczyk-adamska@mail.umcs.pl 

Zapraszamy!

    Aktualności

    Data dodania
    10 marca 2023