Cykl Wykładów z prof. Stefano Guzzini - Research Design and Methodology in Political Science

Miło nam jest poinformować, że w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych w terminie od 10 do 18 października 2022 r. odbędzie się cykl wykładów pt. "Research Design and Methodology in Political Science", które poprowadzi prof. Stefano Guzzini z Uniwersytetu w Uppsali. Wykłady prowadzone są w ramach projektu „UMCS Doctoral Schools – Your Success in Globalized World of Science” i głównym ich celem jest umiędzynarodowienie procesu kształcenia w Szkołach Doktorskich UMCS.

Profesor Guzzini jest pracownikiem Uniwersytetu w Uppsali w Szwecji, doktorem nauk politycznych i społecznych z Europejskim Instytucie Uniwersyteckim. Jest wiodącym europejskim politologiem w dziedzinie stosunków międzynarodowych i studiów nad bezpieczeństwem. Opublikował dziewięć książek, w tym The Return of Geopolitics in Europe? Social Mechanisms and Foreign Policy Identity Crises (Cambridge UP, 2012) oraz Power, Realism and Constructivism (Routledge, 2013), zdobywca nagrody za najlepszą książkę Sekcji Teorii ISA w 2014 roku. W latach 2013-2019 był prezesem Central and East European International Studies Association (CEEISA). Jest współredaktorem czasopisma International Theory i zastępcą redaktora Contexto Internacional.

Więcej informacji na temat działalności naukowej profesora Guzziniego można znaleźć na stronie:https://www.katalog.uu.se/profile/?id=n2-1243

 

    Aktualności

    Data dodania
    5 października 2022