Sympozjum naukowe projektu REINITIALISE- Save the date!

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w drugim Sympozjum Naukowym „The actual boundaries of the e-health: ethical, legal, and technological issues” z cyklu spotkań organizowanych w projekcie REINITIALISE.

Sympozjum odbędzie się 29 kwietnia 2021 r. za pośrednictwem platformy MS Teams (otwarcie o godzinie 9.00).

Tematem spotkania będą zagadnienia obejmujące tematykę: „E-health, information, data” oraz „E-health, digital media, public sphere”. W sympozjum wezmą udział naukowcy z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (Polska), Uniwersytetu w Maceracie (Włochy), Uniwersytetu w Leuven (Belgia) oraz Uniwersytetu Karoliny Północnej (USA).

Program wydarzenia

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem, prosimy o zgłoszenie chęci udziału drogą mailową: cwm@umcs.pl

Przypominamy także, że w ramach wydarzenia prowadzony jest także nabór zgłoszeń na "elevator pitches" dla młodych naukowców, więcej informacji znajdą Państwo na: https://www.reinitialise.eu/blog/1st-call-for-pitches-for-early-stage-researchers/


Projekt REINITIALISE finansowany jest z programu Horyzont 2020, program Twinning. Głównymi założeniami projektu  są wzmocnienie jakości badań i potencjału innowacyjnego w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w zakresie projektowania i korzystania z cyfrowych technologii informacyjno-komunikacyjnych (zarówno mediów cyfrowych, jak i spersonalizowanych urządzeń i aplikacji IT), w sposób umożliwiający wykorzystanie potencjału technologii ze świadomością ich etycznego, prawnego i społeczno-ekonomicznego wymiaru. Projekt koncentruje się na wykorzystaniu nowych technologii cyfrowych w sektorze zdrowia, w szczególności na wykorzystaniu ICT w działaniach prozdrowotnych w celu wspierania aktywnego starzenia się oraz opieki profilaktycznej w sektorach żywienia i dietetyki.

Więcej informacji o projekcie znajdą Państwo na stronie: www.reinitialise.eu

 

    Aktualności

    Data dodania
    28 kwietnia 2021