Wystawa "1+5" w Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy "1+5", który odbędzie się 4 lipca o godz. 16:00 w Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS (Biblioteka Główna UMCS, ul. Radziszewskiego 11, III Piętro). Wystawę można będzie oglądać do 25 lipca.

1+5 to kontynuacja wystawy Exhibition of Poland Art Works 5+1, która obecnie znajduje się w Green Pharmaceutical Art Museum w Hangzhou w Chinach. Otwarcie wystawy, które miało miejsce 2 czerwca, było zarazem inauguracją otwarcia Sali Sztuki Polskiej, której stała ekspozycja powstanie w tym muzeum. Wystawa to konfrontacja trzech środowisk akademickich - dwóch polskich, reprezentowanych przez Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie i Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie oraz chińskiego - reprezentowanego przez Zhejiang University of Technology w Hangzhou.
 
W wystawie biorą udział dr Zhang Biyun (Zhejiang University of Technology), dr Anna Beata Barańska i dr hab. Maria Sękowska (Wydział Artystyczny UMCS), mgr Ewa Kalinowska - Bajek, dr Magda Kulesza-Fedkowicz i mgr Ewa Wein (ASP Kraków) oraz gościnnie Fang Cao.
 
Serdecznie zapraszamy!

    Aktualności

    Autor
    Patryk Przygodzki
    Data dodania
    3 lipca 2017