Pismo Folkowe

Dwumiesięcznik „Pismo Folkowe” (dawniej „Gadki z Chatki”) ukazuje się nieprzerwanie od maja 1996 r. Jego poprzedni tytuł nawiązuje do miejsca siedziby redakcji – ACK UMCS „Chatka Żaka”. Dotychczas zostało wydanych ponad 120 numerów. Jest to najstarsze i jedyne w Polsce pismo poświęcone muzyce folkowej o zasięgu ogólnopolskim.

Założeniem magazynu jest popularyzacja muzyki tradycyjnej oraz inspirowanej folklorem wraz z jej kontekstem kulturowym. Na Pismo składają się: wywiady, artykuły, felietony, informacje o wydarzeniach, relacje z imprez, recenzje wydawnictw płytowych i książkowych, ogłoszenia, zdjęcia, grafiki itp. Od kilku lat staramy się poszerzać zakres tematyczny pisma o pokrewne ruchowi folkowemu zjawiska np. ekologia, szeroko pojmowana turystyka mająca na celu odkrywanie lokalnych tradycji i własnych korzeni, inne niż muzyka dziedziny sztuki inspirowane kulturą ludową – plastyka, film, teatr.

Dla kogo?

Adresatem pisma jest szeroko rozumiane środowisko folkowe w całym kraju – osoby związane z muzyką folkową i kulturą tradycyjną, sami muzycy, animatorzy kultury oraz słuchacze muzyki opartej na folklorze.

Gdzie znaleźć Pismo Folkowe?

Najnowszy numer Pisma Folkowego jak i wydania archiwalne są dostępne w ACK UMCS "Chatka Żaka", wybranych sklepach sieci Empik oraz na stronach Folk24 i etno.serpent.pl

Magazyn dostępny jest również w  Internecie w postaci obszernej witryny.

Strona internetowa Pisma Folkowego

Pismo Folkowe na Facebooku


Powiązane informacje: