Słowo

#spotkanie  #teatr   #scena   #tekst   #dialog

Czujesz, że teatr to Twoje powołanie? Chcesz przełamać swoją tremę sceniczną i nauczyć się autoprezentacji? A może szukasz miejsca do rozpoczęcia swojej aktorskiej kariery? Dobrze trafiłaś/eś! Celem linii SŁOWO jest zapewnienie studentom przestrzeni do działania w dziedzinie słowa i praktyk teatralnych w ramach organizowanych w instytucji warsztatów lub festiwali, takich jak Studencka Wiosna Teatralna. Spróbuj swoich sił pod okiem doświadczonych aktorów i reżyserów dołączając do grup teatralnych Chatki Żaka oraz występuj na festiwalowych scenach! Linia SŁOWO czeka na Ciebie!

KURATOR

Joanna Podlodowska - magister international relations, absolwentka muzykologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz Niepublicznego Policealnego Studium Musicalowego pod patronatem Teatru Muzycznego w Lublinie na kierunku - Aktorka scen muzycznych o specjalności wokalno-aktorskiej. Od wielu lat jest aktywną aktorką oraz wokalistką angażującą się w różnorodne przedsięwzięcia muzyczno-teatralne oraz realizującą własne artystyczne projekty. Swoje pasje łączy z pracą w obszarze upowszechniania kultury.  

PROJEKTY/PODJĘTE DZIAŁANIA

Studencka Wiosna Teatralna - ogólnopolski festiwal teatrów studenckich, który odbywał się w murach Instytucji w latach 1966–1974. W 2022 roku został wznowiony pod hasłem „BUDOWAĆ MOSTY” jako swoiste połączenie przeszłości z teraźniejszością. Festiwal jest przestrzenią do prezentacji i konfrontacji rozmaitych przejawów współczesnej twórczości teatralnej studentów.

Warsztaty improwizacji scenicznej – podczas zajęć studenci uczą się poprzez zadania aktorskie i zabawy improwizatorskie współpracy z drugą osobą, budowania wzajemnego zaufania w grupie czy oswaja się na scenie.

Teatr Lalek: warsztaty lalkarstwa – uczestnicy warsztatów wykonując swoje lalki z eko – materiałów uczą się: wprowadzać lalki w ruch, pracować z rekwizytami, nawiązywać relacje z aktorem czy budować pojedyncze sceny

Śledźcie nasze media by dowiedzieć się co szykujemy dla Was w nowym roku akademickim!

Kontakt z kuratorami: slowo@ack.lublin.pl