Ruch

#taniec   #społeczność   #improwizacja   #poszukiwanie   #cielesność

Twoją pasją jest RUCH? Lubisz pracować z ciałem, tańczyć samemu lub w grupie? Linia RUCH jest dla Ciebie! Jej celem jest zapewnienie studentom możliwości rozwoju z zakresu tańca, kolaboracji z innymi artystycznymi liniami programu Chatki Żaka, a także edukacji! Rozluźnisz się z nami na zajęciach jogi, doświadczysz nowych kultur na warsztatach Afro Dance, a może zapiszesz się do Teatru Tańca zMYysł? Linia RUCH czeka na Ciebie!

KURATOR

Adrianna Sawczak - magister prawa, tancerka, instruktorka tańca i pilatesu, choreografka. Jej doświadczenie taneczne oraz sceniczne trwa nieprzerwanie od 2000 roku. W swojej pracy choreografa i instruktora specjalizuje się w takich stylach jak taniec współczesny, modern jazz, floorwork i improwizacja. Od 2016 roku prowadzi swój teatr tańca - Teatr Tańca zMYsł, z którą zrealizowała kilkanaście spektakli, performance'ów i filmów krótkometrażowych. Zajęcia prowadzi w oparciu o autorską metodykę nauki tańca opartą na koncepcji PCB (pelvis, core, breath z ang. miednica, centrum, oddech).

PROJEKTY/PODJĘTE DZIAŁANIA

JAMY TANECZNE - comiesięczne jamy taneczne z muzyką na żywo skierowane do osób tańczących, bez względu na style tańca. Były to wydarzenia tematyczne, ich charakter i styl wynikał z każdorazowo innego rodzaju muzyki dominującego na jamie. Na każde z wydarzeń zapraszani byli muzycy reprezentujący różne style i nurty w muzyce.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA w Chatce - jego obchody rozłożone zostały na 2dniowy program, którego założeniem było spojrzenie na taniec i jego doświadczenie go w różnych formach. W ramach obchodów MDT odbyły się:

  • spektakl „GRANICA”- chor. Justyna Ćwiklińska
  • performance "OBECNOŚĆ W RUCHU" - Teatr Tańca Zmysł
  • wystawa fotografii tańca i ruchu „W (BEZ)RUCHU”
  • prelekcja „Fotografia tańca i ruchu”prowadzona przez fotografa Piotra Jarugę
  • premiera projektu video pt. „Tabakiera” - choreografia i wykonanie Agata Grabałowska i Wojciech Pyszniak, reżyseria Adrianna Sawczak
  • Premiera spektaklu 'TRIBE" Teatru Tańca Zmysł - w czerwcu odbyła się premiera 13 już spektaklu Teatru Tańca Zmysł. Premierowe widowisko zostało zaprezentowane na Sali Widowiskowej w Chatce Żaka.

Aktualnie w ramach projektu "MOŻESZ! stworzyć swój własny performance" 11 tancerek z całej polski, pod opieką Adrianny Sawczak tworzy swój autorski spektakl, którego premiera odbędzie się w listopadzie 2023 r.

Śledźcie nasze media by dowiedzieć się co szykujemy dla Was w nowym roku akademickim!

Kontakt: ruch@ack.lublin.pl
Sprawdź Fanpage linii RUCH!