Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich

SKPB Lublin jest klubem turystycznym działającym od 1971 r. w środowisku studenckim Lublina. Skupia osoby lubiące turystykę aktywną, głównie górską.

50 lat istnienia SKPB Lublin to niezliczona ilość przeprowadzonych rajdów jedno i wielodniowych, zarówno w górach, jak i na Lubelszczyźnie, współorganizowanie festiwalu Bakcynalia. Epidemia Piosenki Turystycznej, prowadzenie baz namiotowych i chatek turystycznych w Bieszczadach, Beskidzie Niskim oraz niedaleko Izbicy pod Krasnymstawem oraz wiele innych inicjatyw turystycznych.

Dziś działalność SKPB skupia się na kilku głównych nurtach:

  • Prowadzenie rajdów pieszych w górach i na Lubelszczyźnie, w tym mającego już ponad 50 letnią tradycję Rajdu Bieszczady w czasie długiego weekendu majowego i Rajdu Beskid Niski.
  • Prowadzenie kursu przygotowującego dla kandydatów na przewodników beskidzkich, który daje możliwość zdawania państwowych egzaminów przewodnickich.
  • Prowadzenie Chatki i Bazy Namiotowej w Zawadce Rymanowskiej k. Dukli w Beskidzie Niskim działającej w zabytkowej łemkowskiej chyży należącej do Oddziału Akademickiego PTTK w Lublinie.
  • Współorganizowanie spotkań podróżniczych Przez Świat. Spotkania z podróżą w ACK UMCS Chatka Żaka oraz festiwalu podróżniczego pod tym samym tytułem.
  • Organizacja wykładów, prelekcji, spotkań autorskich dotyczących Karpat, a szczególnie Bieszczad i Beskidu Niskiego
  • Pomoc w organizacji festiwalu Bakcynalia. Epidemia Piosenki Turystycznej

SKPB jest organizacją, wokół której od lat funkcjonuje prężne środowisko turystyczne. Jest to grupa otwarta na każdego, komu nie obce jest wędrowanie z plecakiem, wieczorne spotkania przy ognisku, poznawanie piękna, historii i kultury gór, a także czasami spora dawka górskiej wyrypy, błota, w którym toną buty czy sięgająca po pas woda, w strumieniu, który trzeba przejść bez mostu.

Kontakt: kontakt.skpb.lublin@gmail.com

Jan Szajowski 508 231 617

Strona

Facebook