Kadr

 #art-house

#przeglądy

#klasyka

#DKF

#kino autorskie 

KADR to spotkania z dobrym filmem, który wyróżnia się artystyczną jakością, to utwory oryginalne i wymagające w odbiorze. KADR to najciekawsze premiery, prezentacje kina autorskiego, filmy fabularne i dokumentalne, obrazy nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych, często niedostępne w lubelskich kinach. KADR kieruje swoją działalność do społeczności akademickiej zainteresowanej sztuką filmową, do kinomanów, którzy widzą w filmie coś więcej niż tylko rozrywkę, a po projekcjach chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na temat współczesnego kina, a także poznać historię X Muzy. 

KURATOR 

Piotr Kotowski –  pracownik ACKiM UMCS Chatka Żaka od 45 lat, publicysta filmowy, tłumacz, animator kultury filmowej. Współzałożyciel firmy dystrybucyjnej Black Cat, ekspert Stowarzyszenia Kin Studyjnych, wieloletni wiceprzewodniczący Polskiej Federacji DKF. Członek jury na międzynarodowych festiwalach filmowych i długoletni rektor Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. Dwukrotny laureat nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. 

PROJEKTY/DZIAŁANIA PODJĘTE W 2021/2022

DKF „Bariera”- cotygodniowe seanse filmowe, które po 6 letniej przerwie powróciły do Chatki Żaka. Spotkaniom klubowym, obok projekcji wyjątkowych filmów, towarzyszą komentarze krytyków filmowych, czy rozmowy widzów z zaproszonymi gośćmi. 

Przeglądy filmowe – kinomani trafiają na nie w programie, replikach różnych festiwali, w retrospektywach autorskich czy przeglądach kinematografii narodowych. W przeciągu ostatniego roku odbyły się: 12 i 13 Przegląd Nowego Kina Francuskiego ( lipiec 2021 i czerwiec 2022), Dwa kolory: żółty i niebieski - przegląd filmowy kina ukraińskiego w Chatce Żaka (kwiecień 2022) i 14. SPUTNIK NAD POLSKĄ (październik 2021)

Śledźcie nasze media by dowiedzieć się co szykujemy dla Was w nowym roku akademickim! 

Kontakt z kuratorem: kadr@ack.lublin.pl
Sprawdź Fanpage linii KADR!