TV UMCS

Internetowa Telewizja Akademicka TV UMCS została powołana 1 grudnia 2015 roku. Swoją siedzibę ma w Akademickim Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka.

Czym jest TV UMCS?

TV UMCS - to nowoczesne medium uniwersyteckie, poruszające tematy ważne dla społeczności studenckiej i akademickiej oraz dla Lublina i regionu. Łączy studentów i doktorantów z różnych wydziałów i kierunków, którzy dotąd swoją filmową i artystyczną pasję mogli realizować m.in. w działającej od 2013 roku w Chatce Żaka Grupie Medialnej Inkubatora Medialno-Artystycznego UMCS. Osobom,  które chcą się sprawdzić w roli reporterów, autorów programów, operatorów kamer, realizatorów wizji i dźwięku, montażystów i producentów oferujemy zdobycie doświadczenia, niezbędnego w branży medialnej i filmowej, udział w specjalistycznych szkoleniach z zakresu m.in. produkcji telewizyjnej. Umożliwiamy im realizację własnych projektów (programy autorskie, reportaże, krótkometrażowe filmy, wywiady z artystami itd.).

Ekipa TV UMCS pracuje przez cały rok akademicki i w trakcie przerwy wakacyjnej, przygotowując newsy, reportaże, wywiady, programy autorskie, filmy, poradniki oraz spoty promocyjne. Część z nich jest tłumaczona na język angielski. W materiałach nie brakuje tematyki naukowej i artystycznej oraz sportowej a także relacji dotyczących życia studenckiego.

Studenci, współpracujący z TV UMCS bez trudu zdobywają pracę w branży medialnej w całej Polsce, są laureatami wielu nagród, stypendiów i wyróżnień, m.in. nagrody AKLAUD (Akademicki Laur Dziennikarski) Młodych.

Redaktor Naczelna:

Magdalena Kozak-Siemińska - redaktor naczelna TV UMCS. Przez wiele lat związana była z lubelskim Oddziałem Telewizji Polskiej - zwłaszcza z Panoramą Lubelską, gdzie pracowała w charakterze publicysty i wydawcy programów informacyjnych, reporterki oraz prezenterki. Była też rzecznikiem prasowym UMCS.

Strona internetowa TV UMCS

TV UMCS na Facebooku

TV UMCS na Instagramie

Kanał TV UMCS na YouTube