TV UMCS

Internetowa Telewizja Akademicka TV UMCS została powołana 1 grudnia 2015 roku. Jej siedziba mieści się w Inkubatorze Medialno-Artystycznym UMCS - wyjątkowym na rynku Polski Wschodniej cyfrowym ośrodku twórczym z nowoczesnym i niezwykle bogatym zapleczem technicznym.

Czym jest TV UMCS?

TV UMCS - to nowoczesne medium uniwersyteckie o charakterze informacyjnym i opiniotwórczym oraz edukacyjnym. Porusza sprawy ważne nie tylko dla społeczności akademickiej UMCS, ale także Lublina i regionu – wykorzystując potencjał UMCS i „Chatki Żaka” oraz możliwości Inkubatora. Łączy studentów i doktorantów z różnych wydziałów i kierunków, którzy dotąd swoją filmową i artystyczną pasję mogli realizować m.in. w działającej od 2013 roku w „Chatce Żaka” Grupie Medialnej Inkubatora Medialno-Artystycznego UMCS.

Ekipa TV UMCS pracuje przez cały rok akademicki i w trakcie przerwy wakacyjnej, przygotowując newsy, reportaże, wywiady, programy autorskie, poradniki oraz spoty promocyjne. Część z nich jest tłumaczona na język angielski i migowy. W materiałach nie brakuje tematyki naukowej i artystycznej oraz sportowej a także relacji dotyczących życia studenckiego. Reporterzy, operatorzy kamer, dźwiękowcy i montażyści biorą udział w różnego rodzaju specjalistycznych warsztatach filmowych, m.in. dotyczących realizacji obrazu i dźwięku.

Dołącz do nas!

Zapraszamy do współpracy osoby, które chcą sprawdzić się w roli reportera, operatora kamery, realizatora wizji oraz dźwięku, montażysty i producenta.

Redaktor Naczelna:

Magdalena Kozak-Siemińska - redaktor naczelna TV UMCS. Przez wiele lat związana była z lubelskim Oddziałem Telewizji Polskiej - zwłaszcza z Panoramą Lubelską, gdzie pracowała w charakterze wydawcy programów informacyjnych, reporterki oraz prezenterki.

Strona internetowa TV UMCS

TV UMCS na Facebooku

Kanał TV UMCS na YouTube