Visual Art

 

#twórczość

 #forma

 #awangarda

 #intermedia

 #eksperyment 

VISUAL ART w Chatce Żaka to przestrzeń spotkania i przenikania się różnych zjawisk z obszaru sztuk wizualnych – zarówno tradycyjnych, jak i eksperymentalnych czy intermedialnych. To miejsce otwarte na młodych twórców, poszukujących własnego, artystycznego głosu i przestrzeni, by go wyrazić. Tu twórcza ekspresja może przybierać nowe, nieoczekiwane i zaskakujące formy. Visual Art to przestrzeń kolaboracji, twórczej inspiracji, odkrywania siebie i integracji wszystkich wrażliwych na doświadczanie sztuki. 

KURATOR 

Agnieszka Dudek – artystka intermedialna, kurator i historyk sztuki, projektantka grafiki. Laureatka nagrody dla najlepszego Absolwenta Wydziału Artystycznego UMCS w 2016 roku. Uczestniczka i współorganizatorka wystaw i festiwali sztuki, podczas studiów związana z Galerią Kont UMCS, od 5 lat pracuje w Chatce Żaka. 

PROJEKTY/DZIAŁANIA PODJĘTE W 2021/2022 

Nowy program 3 galerii: Galeria Główna, Galeria I Piętro, Przestrzeń Działań Nieoczywistych – nastawiony na prezentację i doświadczanie najciekawszych zjawisk nowej sztuki zarówno młodych jak i uznanych artystów działających w obszarze intermediów, nowych mediów, sztuki eksperymentalnej, fotografii, video artu, sztuk performatywnych, designu oraz mediów tradycyjnych w nowym ujęciu. Wystawom towarzyszą oprowadzania kuratorskie. W ubiegłym roku akademickim w przestrzeniach zostały zrealizowane między innymi następujące wystawy: This is Us, Viral ART. 2.0, Jej świat: Anastasiia / Krystina, CIENKA LINIA / GRUBA KRESKA, Kwiaty piekieł, Odprawa, 4.5.0, czy Domu nie da się spakować. 

Warsztaty artystyczne – regularnie w Chatce Żaka prowadzone są warsztaty, w których uczestniczą studenci i mieszkańcy Lublina. W tym roku w ramach warsztatów cyklicznych uczyli się podstaw rysunku akademickiego, malarstwa akwarelowego, a także tworzenia makram czy ceramiki. Odbyły się również warsztaty pisania ikon, malarstwa intuicyjnego oraz tworzenia kolaży, a także międzynarodowe warsztaty rysowania mandali i rękodzieła. 

Śledźcie nasze media, by dowiedzieć się, co szykujemy dla Was w nowym roku akademickim! 

Kontakt z kuratorką: visualart@ack.lublin.pl