Visual Art

#twórczość   #forma   #awangarda   #intermedia   #eksperyment 

Jesteś młodym, początkującym artystą? Szukasz osób o podobnych zainteresowaniach, przestrzeni do tworzenia swojej sztuki, a może po prostu chcesz nauczyć się rysować? Linia VISUAL ART jest dla Ciebie! To miejsce kooperacji, twórczej inspiracji, odkrywania siebie i integracji wszystkich wrażliwych na doświadczania artystyczne! Stwórz z nami Vision Boardy, dołącz do warsztatów Speed Drawingu i wystaw u nas swoją sztukę! Linia VISUAL ART czeka na Ciebie!

KURATOR 

Agnieszka Dudek – artystka intermedialna, kurator i historyk sztuki, projektantka grafiki. Laureatka nagrody dla najlepszego Absolwenta Wydziału Artystycznego UMCS w 2016 roku. Uczestniczka i współorganizatorka wystaw i festiwali sztuki, podczas studiów związana z Galerią Kont UMCS, od 5 lat pracuje w Chatce Żaka. 

PROJEKTY/PODJĘTE DZIAŁANIA 

Nowy program 3 galerii: Galeria Główna, Galeria I Piętro, Przestrzeń Działań Nieoczywistych – nastawiony na prezentację i doświadczanie najciekawszych zjawisk nowej sztuki zarówno młodych jak i uznanych artystów działających w obszarze intermediów, nowych mediów, sztuki eksperymentalnej, fotografii, video artu, sztuk performatywnych, designu oraz mediów tradycyjnych w nowym ujęciu. Wystawom towarzyszą oprowadzania kuratorskie. W ubiegłym roku akademickim w przestrzeniach zostały zrealizowane między innymi następujące wystawy: This is Us, Viral ART. 2.0, Jej świat: Anastasiia / Krystina, CIENKA LINIA / GRUBA KRESKA.

Warsztaty artystyczne – regularnie w Chatce Żaka prowadzone są warsztaty, w których uczestniczą studenci i mieszkańcy Lublina. W tym roku w ramach warsztatów cyklicznych uczyli się podstaw rysunku akademickiego, malarstwa akwarelowego, a także tworzenia makram czy ceramiki. Odbyły się również warsztaty pisania ikon, malarstwa intuicyjnego oraz tworzenia kolaży, a także międzynarodowe warsztaty rysowania mandali i rękodzieła. 

Śledźcie nasze media, by dowiedzieć się, co szykujemy dla Was w nowym roku akademickim! 

Kontakt z kuratorką: visualart@ack.lublin.pl